Reklama

Reklama

Papierosy bez polskich znaków akcyzy nie trafią na rynek

Opublikowano: pt, 29 mar 2019 09:32
Autor:

Papierosy bez polskich znaków akcyzy nie trafią na rynek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Papierosy bez polskich znaków akcyzy nie trafią na rynek

Reklama

Policjanci Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach systematycznie likwidują źródła nielegalnego handlu papierosami. Wczoraj, w związku z tego typu działalnością, zatrzymane zostały dwie osoby.

Wczoraj   funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno - Skarbowego w Warszawie w  dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w jednej z podsiedleckich miejscowości. W wyniku tych działań, we wskazanych pomieszczeniach oraz samochodzie stanowiącym własność 51letniego  mieszkańca tej posesji  zabezpieczyli papierosy różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy w łącznej ilości ponad 1000 paczek. Łącznie poniesione przez Skarb Państwa straty wyniosły w tym przypadku  prawie 25  tysięcy  zł. U kolejnego mieszkańca gminy Siedlce , 52  letniego mężczyzny ujawniono w mieszkaniu  prawie 700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej, a wprowadzenie ich na rynek naraziłoby skarb  państwa na straty  w wysokości  ponad 16 tysięcy  zł. Obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty m. in  z art. 65§1 i 3 kks . Za popełniony czyn grozi  im kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3, a w uzasadnionych przypadkach   nawet obie kary łącznie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.