Reklama

Reklama

Pamiętaj o badaniach technicznych swojego auta!

Opublikowano: pt, 2 lut 2018 09:52
Autor: | Zdjęcie: Kryminalki.pl

Pamiętaj o badaniach technicznych swojego auta! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Funkcjonariusze policji, w ramach kontroli drogowej, zawsze zwracają uwagę na stan techniczny auta oraz sprawdzają czy pojazd ma aktualne badania techniczne. Ważnym jest by ocenić jego stan i sprawdzić poprawność działania hamulców albo układu kierowniczego .</b>

Reklama

Nawet gdy kierowca  posiada ważne badania techniczne pojazdu, musi się liczyć z tym, że w trakcie kontroli drogowej policja sprawdzi, czy auto rzeczywiście nadaje się do jazdy. Może się bowiem okazać, że samochód ma źle ustawione światła, z silnika wycieka olej, a opony są prawie „łyse”. Zgodnie z prawem, policjant w trakcie kontroli drogowej może nawet wsiąść do samochodu, by upewnić się, czy jego stan techniczny nie zagraża bezpieczeństwu: czy hamulce działają poprawnie albo czy układ kierowniczy nie jest uszkodzony. Jeżeli funkcjonariusze będą mieli wątpliwości co do stanu technicznego auta, mają prawo zatrzymać dowód rejestracyjny.

Na pewno  stracimy dowód rejestracyjny w niżej wymienionych przypadkach, określonych w art.132 Prawa o ruchu drogowym :

● gdy pojazd zagraża bezpieczeństwu,

● gdy samochód zagraża porządkowi ruchu,

● gdy auto narusza wymagania ochrony środowiska,

● jeżeli samochód nie ma ważnego badania technicznego,

● jeżeli badanie techniczne przeprowadziła stacja, która utraciła uprawnienia.

Do 300 zł może wynieść mandat za poruszanie się niesprawnie technicznym samochodem. W skrajnych przypadkach policjanci mogą zakazać dalszej jazdy.

W roku 2017 siedleccy policjanci zatrzymali 933 dowody rejestracyjne pojazdów z powodu braku aktualnych badań technicznych oraz złego stanu technicznego aut. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.