Reklama

Oszuści wyłudzili dużą kwotę pieniędzy od 91-letniego mieszkańca Siedlec

Opublikowano: śr, 6 wrz 2017 15:02
Autor: | Zdjęcie: iKnurów.pl

Oszuści wyłudzili dużą kwotę pieniędzy od 91-letniego mieszkańca Siedlec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>W dniu wczorajszym (05.09) w Siedlcach, w godzinach popołudniowych, doszło do wyłudzenia dużej kwoty pieniędzy od 91-letniego mieszkańca naszego miasta.</b>

Wczoraj na terenie Siedlec oszuści pojęli kilka prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Na szczęście większość z nich nie powiodła się. Ofiarą oszustów padł 91 letni mieszkaniec Siedlec, który uwierzył, że rozmawia z policjantem.  Rzekomy funkcjonariusz polecił mężczyźnie przekazać pieniądze (które posiadał w domu) celem identyfikacji numerów banknotów. Jak powiedział starszemu panu, ktoś chciał wyłudzić kredyt w banku na jego nazwisko, a w całą sprawę zamieszane są kasjerki banku. Fałszywy policjant polecił zapakować wszystkie pieniądze w kopertę oraz  foliową torbę, a następnie powiesić torbę na ogrodzeniu jednej z pobliskich posesji.

W związku z powyższym zdarzeniem Komenda Miejska Policji w Siedlcach po raz kolejny informuje, że tego typu sytuacje, gdzie ktoś telefonicznie zwraca się do nas o pieniądze to na pewno oszustwo. Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy!

W przypadku otrzymania takiego telefonu należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką policji lub zadzwonić na nr alarmowy 997 albo 112. Trzeba jednak pamiętać aby dokonać prawidłowego rozłączenia rozmowy z potencjalnym oszustem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE