Reklama

Oszuści kradną nasze dane i pieniądze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Oszuści kradną nasze dane i pieniądze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedlecka policja ostrzega i podaje przykłady.

Jak informuje kom. Agnieszka Świerczewska, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji, w ostatnich dniach na portalu internetowym nieznana osoba po wystawieniu oferty sprzedaży opon zimowych uzyskała dane 28-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego.
- Następnie za pomocą tych danych zmieniła numer telefonu do kontaktu z bankiem i wypłaciła z jego konta pieniądze o łącznej sumie 20.100 zł - mówi pani rzecznik.
Jak dodaje, między 8 a 11 września nieznany sprawca w sposób bliżej nieustalony przeprowadził różne operacje z wykorzystaniem karty kredytowej wydanej przez bank bez zgody właścicielki, 54-letniej siedlczanki. Spowodował w ten sposób straty na jej szkodę w kwocie mniej więcej 1.300 zł.
Kom. Świerczewska zdradza też szczegóły kolejnego oszustwa:
- Nieznana osoba dokonała podszywała się pod 51-letnią mieszkankę powiatu siedleckiego, wykorzystując bez wiedzy i zgody kobiety jej dane osobowe. Dzięki temu dokonała bliżej nieokreślonych zakupów w firmie kosmetycznej, co skutkowało zajęciem komorniczym w kwocie ponad 800 zł dokonanym na koncie bankowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE