Reklama

Organowe Siedlce 2020

Opublikowano:
Autor:

Organowe Siedlce 2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą niedzielę w katedrze siedleckiej, na organach zagra Marek Pilch.

W niedzielę, 14 czerwca 2020 r. o godz. 19.00 w katedrze siedleckiej na organach Dominika Biernackiego recital organowy wykona Marek Pilch – artysta pochodzący ze Śląska, profesor katowickiej Akademii Muzycznej, autor i wykonawca wielu projektów związanych z budownictwem organowym doby romantyzmu. Na naszych fascynujących organach wykona nietuzinkowy program – od Bacha, bez którego muzyki trudno wyobrazić sobie inaugurację festiwalu organowego, poprzez muzykę doby klasycyzmu, bardzo rzadko goszczącą w organowych programach, gdyż w tym czasie bardziej popularne było tworzenie muzyki na fortepian, a organy odeszły w zapomnienie, po dzieło wielkiego romantyka – Feliksa Mendelssohna.

Organy Dominika Biernackiego przeszły w ostatnich latach gruntowną konserwację, dzięki której milczący przez 15 lat instrument odzyskał swój pierwotny blask. Festiwal miał rozpocząć się już w kwietniu, jednak obostrzenia w związku z pandemią zmusiły organizatorów do rezygnacji z pierwszych koncertów.

W związku z pandemią publiczność przybywającą na koncert do katedry prosimy o dostosowanie do wymogów sanitarnych – zakryte usta i nos, zachowanie dystansu.

Cały koncert dostępny będzie również na stronach www.podlasie24.pl oraz www.mok.siedlce.pl

 

Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Siedlce a jego organizatorzy to Parafia Katedralna w Siedlcach, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Stowarzyszenie PRO MUSICA ORGANA

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE