Organowe Siedlce 2020

wiadomosci W najbliższą niedzielę w katedrze siedleckiej, na organach zagra Marek Pilch.

Teresa Wakulik

Opublikowano: 12 czerwca 2020 08:50 | Aktualizacja: 12 czerwca 2020 08:50

W niedzielę, 14 czerwca 2020 r. o godz. 19.00 w katedrze siedleckiej na organach Dominika Biernackiego recital organowy wykona Marek Pilch – artysta pochodzący ze Śląska, profesor katowickiej Akademii Muzycznej, autor i wykonawca wielu projektów związanych z budownictwem organowym doby romantyzmu. Na naszych fascynujących organach wykona nietuzinkowy program – od Bacha, bez którego muzyki trudno wyobrazić sobie inaugurację festiwalu organowego, poprzez muzykę doby klasycyzmu, bardzo rzadko goszczącą w organowych programach, gdyż w tym czasie bardziej popularne było tworzenie muzyki na fortepian, a organy odeszły w zapomnienie, po dzieło wielkiego romantyka – Feliksa Mendelssohna.

Organy Dominika Biernackiego przeszły w ostatnich latach gruntowną konserwację, dzięki której milczący przez 15 lat instrument odzyskał swój pierwotny blask. Festiwal miał rozpocząć się już w kwietniu, jednak obostrzenia w związku z pandemią zmusiły organizatorów do rezygnacji z pierwszych koncertów.

W związku z pandemią publiczność przybywającą na koncert do katedry prosimy o dostosowanie do wymogów sanitarnych – zakryte usta i nos, zachowanie dystansu.

Cały koncert dostępny będzie również na stronach www.podlasie24.pl oraz www.mok.siedlce.pl

 

Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Siedlce a jego organizatorzy to Parafia Katedralna w Siedlcach, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Stowarzyszenie PRO MUSICA ORGANA