Reklama

Olko: PiS i PO nie mają wizji przyszłości

Opublikowano:
Autor:

Olko: PiS i PO nie mają wizji przyszłości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lewica zaprezentowała dziś w Siedlcach listę kandydatów do Sejmu w okręgu nr 18.

Dziś w Okręgowej Komisji Wyborczej Lewica złożyła tę listę z kilkoma tysiącami podpisów złożonych na listach poparcia komitetu. Jak poinformował na spotkaniu na skwerze Kościuszki Krzysztof Grochowski, szef sztabu siedlecko-ostrołęckiego, otwiera ją Dorota Olko.
To siedlczanka, rzeczniczka prasowa Lewicy razem, absolwentka socjologii i dziennikarstwa, doktorantka w Instytucie Socjologii UW, badaczka społeczna.
- Do wyborów idziemy z hasłem: „Łączy nas przyszłość”, bo połączyło nas przekonanie, że tylko Lewica myśli o przyszłości, tej najbliższej i tej, która dotyczy pokoleń naszych dzieci i wnuków. Zjednoczyliśmy się, bo widzimy, że dwie siły polaryzujące polską scenę polityczną nie mają wizji przyszłości. PiS tworzy państwo „na dziś”, państwo „dla swoich”, państwo Plebiaków i Misiewiczów. PO chciałaby powrotu do przeszłości, żeby było tak, jak było, kompletnie nie troszczy się o zwykłych ludzi - powiedziała kandydatka. Podkreśliła też, że Polska według komitetu ma być socjalna i równościowa, a problemy Polaków rozwiążą wielki program mieszkaniowy i rozwiązania poprawiające sytuację pracowników.
Jak dodała, lista Lewicy w okręgu nr 18 jest wyjątkowa, bo otwierają ją 3 kobiety. „Dwójka” to Anna Piasecka z Wiosny - siedlczanka, absolwentka politologii i filologii polskiej, na co dzień przedstawicielka medyczna. A „trójka” - Maria Magdalena Parzychowska-Kurpiewska z ostrołęckiego SLD.
Z pozostałej ponad dwudziestki zaprezentowanych dziś kandydatów z Siedlcami związani są: Jacek Kuźniarski (były radny gminy Siedlce, działacz sportowy), Maciej Karwowski z Wiosny (niegdyś prowadził pub „Egoista”) i Rafał Chojecki z Twojego Ruchu (były członek Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE