Reklama

Odblask to nie obciach. Teraz w Siedlcach

Opublikowano:
Autor:

Odblask to nie obciach. Teraz w Siedlcach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji propagującej noszenie odblasków.

2 sierpnia w Siedlcach oficjalnie zainaugurowano akcję „Odblask to nie obciach”. Do tej pory nieformalna grupa „Sławek i Przyjaciele” z Bydgoszczy wciągnęła w nią 18 miast. Akcja to sposób na przypomnienie, że pieszy bez odblasków jest widoczny w światłach mijania z  mniej więcej 30 metrów, a z odblaskami - z ponad 100. Kiedy samochód jedzie 90 km/h, daje to kierowcy dodatkowe 4 sekundy na reakcję.

Promowaniu tej wiedzy służą tzw. magiczne tuby, wykorzystywane na spotkaniach z młodzieżą, ale i w szkoleniu kierowców. Urządzenia te otrzymają m.in. siedlecka drogówka i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Działanie reklamować też będzie specjalnie oklejony autobus MPK Siedlce.

„Odblask to nie obciach” wsparli: Urząd Miasta Siedlce, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach, Komenda Miejska Policji w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach,  Renault AMS Chróścicki, Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. Stadler Polska Sp. z o.o., Ośrodek Szkolenia Kierowców „Wałowa” i drukarnia „Iwonex”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE