Reklama

Od klasyki po rock. Grali przy MOK-u [GALERIA]

Opublikowano:
Autor:

Od klasyki po rock. Grali przy MOK-u [GALERIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami „Summer on the Street” - pierwsza edycja otwartej sceny.

Miejski Ośrodek Kultury rozpoczął sierpień koncertem, w którym zespoły i soliści mogli się zaprezentować na scenie i wymienić doświadczenia. W niedzielę, 4 sierpnia, na skwerze przy Fontannie odbył się festiwal „Summer on the street”.

Otworzył go Bartosz Kusiński, gitarzysta z Siedlec. Choć ma dopiero 16 lat, a na scenie stawia pierwsze kroki, potrafił zachwycić. I to nie tylko doborem repertuaru (Garry Moore i Carlos Santana), ale też własnym pomysłem na gitarową klasykę.

Po nim wystąpił Dominik Kabaciński, także siedlczanin. Jego muzyka klubowa starszych słuchaczy nie zachwyciła, ale bardzo przypadła do gustu... najmłodszym.

Bardziej tradycyjnie było podczas prezentacji Zespołu Coverowego „Retrospekcja”. Choć Sandra Bazylczuk i Paweł Woźniak z Sokołowa Podlaskiego porwali się na bardzo znane utwory, ze starcia z nimi wyszli zwycięsko. Choćby w „Gdybyś” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej - pani porwała słuchaczy lirycznymi popisami, a pan funkującym rytmem gitary basowej.

Daniel Sagalovski i Izabela Wojtaś z kolei postawili na żelazną klasykę - Griega, Bizeta oraz Schuberta. Fortepianowe popisy tej dwójki uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach uspokoiły publiczność.

A Electroacoustic z Białej Podlaskiej wprowadziła ją w Krainę Łagodności. Mariusz Wojewoda, Piotr Frankowski i Beata Wawryniuk wykonali piosenki poetyckie zaprawione elektroniką, w tym „Oczy tej małej” w niecodziennej aranżacji.

Eliza i Tomasz Radomyscy ze Zbuczyna zafundowali słuchaczom powrót do klasyki. Zabrzmiały bowiem pieśń Moniuszki oraz „O sole mio” na prawie operowy głos i gitarę.

Festiwal zamknęła 7-osobowa Kapela Zbucka. Grupa ze Zbuczyna, na co dzień kojarzona z country, tym razem postawiła na piosenkę poetycką i rock sprzed paru dekad. Przy „Proud Mary” w rytm kiwali się wszyscy słuchacze.

Na „Summer on the Street” przyszła spora grupa słuchaczy. Organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE