Reklama

Reklama

Niedługo festiwal z Olbrychskim i Bajorem

Opublikowano: czw, 12 wrz 2019 06:36
Autor:

Niedługo festiwal z Olbrychskim i Bajorem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce VIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów „Sztuka plus Komercja”.

Reklama

Do wydarzenia przygotowuje się Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Wychowana widownia
Na konferencji prasowej z tej okazji Waldemar Koperkiewicz, dyrektor CKiS, oraz Wojciech Słupski ze współorganizującej festiwal Agencji Artystycznej „Openteatr” podkreślali, że impreza już okrzepła i są spokojni o frekwencję.
- Jestem pełen nadziei. Będzie nie gorzej niż do tej pory - podkreślił pierwszy z panów.
Jak dodał Koperkiewicz, to widzowie festiwalu sprawiają, że w Siedlcach można obcować ze sztuką aktorską, po którą nie trzeba jeździć do Warszawy. Zgodził się z nim Jacek Kawalec - patron artystyczny tegorocznej edycji festiwalu.
- „Sztuka plus Komercja” dorobiła się już wielu edycji i „wychowała” sobie widownię, która wie, po co tu przychodzi. Wie, że tutaj może, oprócz czystej rozrywki dostać trochę refleksji i prawdy o życiu - mówił Kawalec.
Jego zdaniem, największą siłą spektakli wybieranych co roku do siedleckiego ferstiwalu jest gra aktorów.
- Nie możemy zasłonić się wielkimi inscenizacjami czy scenografiami, więc jesteśmy dla widza na wyciągnięcie ręki. Dla aktora taki bliski kontakt z publicznością jest niezwykle cenny i rozwijający. A widowni spotkanie z aktorami, których zna z produkcji telewizyjnych, daje możliwość sprawdzenia, co oni naprawdę sobą reprezentują od strony warsztatowej - dodał.

Będą gwiazdy
W tym roku na widzów festiwalu czeka 7 spektakli konkursowych. Pierwszym z nich będzie 4 października „Od Moniuszki do Starszych Panów, czyli przyspieszony kurs wzlotów i upadków w romantyczno-pikantnym sosie”. Potem - do grudnia tego roku - zobaczymy między innymi sztukę „Berek, czyli upiór w moherze 2” z Ewą Kasprzyk i Danielem Olbrychskim (6 grudnia) czy „Nerwicę natręctw” z Rafałem Królikowskim i Zdzisławem Wardejnem (22 listopada)
- Wśród spektakli towarzyszących znajdzie się poetyckie przedstawienie „Lilka, cud miłości”. Zagra w nim, oprócz Pauliny Holz, Krystyny Tkacz i Magdaleny Zawadzkiej, pochodząca z Siedlec Joanna Żółkowska - poinformował na konferencji Waldemar Koperkiewicz.
Innymi wydarzeniami towarzyszącymi będą: koncerty Michała Bajora i Raz Dwa Trzy, „Dziadek do orzechów” baletu z Kijowa oraz sztuki „Samoobsługa” z Piotrem Szwedesem i „Kłamstewka” z Pawłem Wawrzeckim.
Rezerwacji biletów można dokonać osobiście w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, telefonicznie lub mailowo.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.