Reklama

Nie zepsuj wakacji. Załatw sprawę online

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Nie zepsuj wakacji. Załatw sprawę online - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Misterstwo Cyfryzacji przypomina, że przed nami i naszymi dziećmi ostatnie wakacyjne wyjazdy.

- Każda wakacyjna podróż dziecka to dla wielu rodziców spory stres. Pakowanie, podróż autokarem, codzienne relacje z wakacyjnych przygód, a później niecierpliwe czekanie na powrót. Nie zepsujmy sobie letnich wspomnień przez niedopatrzenie. Wiele spraw możemy załatwić online, w tym te najważniejsze, związane z bezpieczeństwem - przekonują urządnicy.
I radzą: Sprawdź organizatora wypoczynku. Jak to zrobić? Dowiedz się, czy organizator wyjazdu Twojej córki lub syna zarejestrował się w oficjalnej bazie organizatorów wypoczynku. Bazę znajdziesz w internecie.
Jeśli wybrany przez Ciebie organizator jest w bazie - możesz mieć pewność, że dostał zgodę na prowadzenie kolonii albo obozu i ten wypoczynek jest nadzorowany przez kuratora oświaty, służby sanitarne i straż pożarną.
A to nie wszystko. Dzięki e-usłudze „Bezpieczny Autobus" sprawdzisz, czy pojazd, którym będzie podróżowało Twoje dziecko, powinien ruszać w trasę.
- Jedyne, czego potrzebujemy, aby to zweryfikować, to numer rejestracyjny autobusu. Kilka kliknięć i gotowe. Dane, które nam się wyświetlą są pewne – pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Jakie to dane? Na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl, po wpisaniu numeru rejestracyjnego autobusu/autokaru, dowiesz się czy posiada on ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC, badanie techniczne (wraz z informacją o terminie kolejnego), poznasz stan licznika i inne dane techniczne, takie jak liczba miejsc czy masa. Znajdziesz tam także informacje, czy pojazd nie jest czasem oznaczony jako wyrejestrowany lub kradziony.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE