Reklama

Nie uprzątniesz lodu i śniegu możesz zapłacić grzywnę

Opublikowano:
Autor:

Nie  uprzątniesz lodu i śniegu możesz zapłacić grzywnę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie uprzątniesz lodu i śniegu możesz zapłacić grzywnę

Okres zimowy jest szczególnie uciążliwy dla mieszkańców miast i wsi. Opady śniegu  i  oblodzenia  stwarzają wiele niebezpiecznych sytuacji Przypominamy o obowiązkach właścicieli nieruchomości  zawartych w ustawie z dnia  13 września 1996r o utrzymaniu czystości i porządku w gminach .

Nie zapominajmy o obowiązkach ciążących na  właścicielach nieruchomości  określonych   w art. 5 ust.1 pkt 4 w/w ustawy. W myśl obowiązujących przepisów do  obowiązków właściciela nieruchomości  należy :

uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości.

Jednocześnie ustawodawca przewidział odpowiedzialność karną  dla osób które nie wykonują nałożonych na nie  obowiązków. W artykule  10 ust.1 pkt 2  tejże ustawy  czytamy:

Kto nie wykonuje obowiązków wymienionych w art. 5 ust. 1 podlega karze grzywny.
Należy jeszcze podkreślić ,  że  grzywnę można orzec w  wysokości od  20 zł do 5000 zł. Postępowanie w tego typu sprawach  toczy się  wg przepisów Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia .
W związku z powyższym zachęcamy  do utrzymywania porządku w obrębie własnych  posesji aby uniknąć nie przyjemnych sytuacji , gdy dojdzie do jakiegokolwiek wypadku  przy  naszej nieruchomości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE