Reklama

Nie ma podstaw by zakazać handlu na targowiskach

Opublikowano:
Autor:

Nie ma podstaw by zakazać handlu na targowiskach  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanepid odpowiada na pytanie prezydenta Andrzeja Sitnika

 

Oto pismo, jakie otrzymaliśmy od Anety Krajewskiej Rzecznika Prezydenta Miasta Siedlce

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach w odpowiedzi na pismo  z 25.03.2020 r. Prezydenta Miasta Siedlce dot. funkcjonowania targowisk w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii przedstawia swoje stanowisko w sprawie. 'W świetle e obowiązujących przepisów nie można zakazać prowadzenia działalności handlowej polegającej na wprowadzaniu do obrotu żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, gazet, artykułów budowlanych lub remontowych, artykułów dla zwierząt domowych.

Sprzedaż ww. towarów na otwartej przestrzeni nie stwarza większego zagrożenia niż w innych funkcjonujących placówkach handlowych. Ograniczanie miejsc sprzedaży ww. produktów wpływałoby na niekorzystne zagoszczenie klientów w pozostałych miejscach handlu.
Jednakże wszędzie obowiązują zalecenia wynikające z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii lDz.U z 2020 r. poz. 491 z późniejszymi zmianami./ dotyczące ilości gromadzących się osób i zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy stoiskami i klientami, o co powinni zadba( administratorzy tych obiektów i sami klienci.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach 

 Joanna Like

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE