Reklama

"NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA"

Opublikowano:
Autor:

"NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA"

4 grudnia br., w godzinach 9.00 -13.00, na parkingu przed Zakładem Karnym w Siedlcach odbędzie się akcja honorowego dawstwa krwi przez siedleckie służby mundurowe w ramach ogólnopolskiej akcji "NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA".

Nasza Krew – Nasza Ojczyzna", pod takim hasłem w dniach 15 października - 21 grudnia 2018 r. trwa Ogólnopolska Akcja Honorowego Krwiodawstwa służb mundurowych dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Celem akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.

Ponadto, zwrócenie uwagi na osobę funkcjonariusza ma szczególne znaczenie w odniesieniu do Narodowego Święta Niepodległości. Funkcjonariusz państwowy dbający o praworządność i bezpieczeństwo obywateli może i powinien być kojarzony z niesieniem pomocy.

Policjanci, strażacy, żołnierze, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz innych formacji mundurowych z terenu Siedlec wezmą udział w akcji honorowego oddawania krwi dla uczczenia  100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w mobilnym punkcie poboru krwi w dniu 04 grudnia 2018, w godzinach 9.00 – 13.00, na parkingu przed Zakładem Karnym w Siedlcach. ul. Piłsudskiego 47. Zapraszamy również wszystkich chętnych, którzy chcą podzielić się życiodajnym płynem, każdy uczestnik akcji otrzyma limitowany kalendarz na 2019 rok „Unikajmy złych dróg", ilustrowany fotografiami z Zakładu Karnego w Siedlcach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE