Reklama

Nasza klasa w PRL-u II - spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

Opublikowano:
Autor:

Nasza klasa w PRL-u II - spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nasza klasa w PRL-u II - spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

13 grudnia 2018 r. (czwartek), godz. 9:30 i 11:30

Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

 

Nasza klasa w PRL-u II to przepełniony humorem spektakl musicalowy ukazujący życie szkoły i młodzieży lat 80-tych na tle wypadków historycznych tamtego okresu. Nasza Klasa w PRL-u II to swoista lekcja historii poparta dokumentalnymi filmami.

Tancerze i wokaliści Alternatywnego Teatru Tańca LUZ wkręcają nas po raz kolejny w pełen absurdów czas PRL-u i stanu wojennego, który także dla młodzieży był okresem trudnego patriotyzmu, pustych półek, strajków, cenzury, rewizji, kartek na żywność, szaroburych podwórek z trzepakiem i… walki o wolność, akademii, pochodów, wieców oraz fantastycznego polskiego rocka. W muzyce i tekstach piosenek polskich zespołów rockowych odnajdywała swoje zagubienie, chaos, lęk… Dzięki niej mogła wykrzyczeć to, o czym nie wolno było mówić głośno.

Pierwsza wersja spektaklu Nasza Klasa w PRL-u powstała w 2008 roku według scenariusza, reżyserii oraz choreografii Joanny Woszczyńskiej z przygotowaniem wokalnym Ady Pogody-Kołodziejak. Spektakl został wystawiony m.in. w Instytucie Polskim w Paryżu z okazji rocznicy ogłoszenia stanu wojennego w Polsce, a 16 września 2017 roku obszerne fragmenty spektaklu wystawiono dla Polonii w Monachium podczas XXII Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury.

 

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Joanna Woszczyńska

Przygotowanie wokalne: Ada Pogoda-Kołodziejak


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE