Reklama

Największe jasełka w Siedlcach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Organizatorzy

Największe jasełka w Siedlcach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce ulicami miasta przejdzie VII Orszak Trzech Króli.

- Spotkamy się 6 stycznia przy kościele św. Stanisława. Orszak rozpocznie się mszą św. o godz. 11.45, a po niej o godz. 13.00 ruszy ulicami Siedlec - zapowiadają organizatorzy.
Barwny orszak składający się z kilku scen będzie rozgrywał się na ulicach Siedlec tj.: ul. Pułaskiego, Kilińskiego, Piłsudskiego, Wojskowej i Cmentarnej, by swój finał rozegrać na placu przed katedrą. Obejrzymy sceny z „Dworu Heroda”, „Walkę dobra ze złem”, „Anielską bramę”, „Szopkę i pokłon pasterzy” oraz „Pokłon Trzech Króli”.
W przygotowanie części artystycznej włączyły się m.in.: Teatr Es działający przy Centrum Kultury i Sztuki, Siedlecka Grupa Literacka Witraż Miejskiego Ośrodka Kultury, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Związek Harcerstwa Polskiego i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej. W role Trzech Króli wcielą się klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej. Pochód uświetniony zostanie wspólnym śpiewem kolęd – tych tradycyjnych, dobrze znanych, jak i rzadziej śpiewanych pastorałek.
- Do orszakowego przemarszu szczególnie zapraszamy dzieci z siedleckich szkół, które będą tworzyły orszaki każdego z Trzech Króli. Rycerze i dwórki ubrane w barwne stroje tworzyć będą niecodzienną oprawę nadającą bajkowy charakter Orszaku z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego. Zapisy do królewskich dworów można składać u katechetów w szkołach podstawowych - zdradzają pomysłodawcy.
Wydarzeniu organizowanemu przez Fundację Nasza Szkoła patronuje J.E bp. Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik. W zakończenie Orszaku na placu przed Katedrą  wpisane jest dzielenie się opłatkiem z mieszkańcami miasta oraz przybyłymi gośćmi. Usłyszymy słowo Ks. Biskupa oraz Włodarzy Miasta. Finał orszakowego spotkania odbędzie się przy ciepłym poczęstunku dla uczestników.
Orszak Trzech Króli to także doskonała okazja, by uczynić coś dobrego dla potrzebujących. W trakcie orszaku odbędzie się zbiórka publiczna na cele „Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla dzieci”, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie opieki paliatywnej dla dzieci.
W trakcie Orszaku wolontariusze będą rozdawali uczestnikom kolorowe korony, śpiewniki oraz nalepki. By włączyć się w śpiew kolęd można pobrać także aplikację dedykowaną do tego wydarzenia.
Nowością w tegorocznym Orszaku będzie żywa szopka oraz przygotowana przez organizatorów dla dzieci niespodzianka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE