Reklama

Najszybszy był Paweł Wysocki z Lublina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: 11 Bieg Jacka

Najszybszy  był Paweł Wysocki z Lublina  - Zdjęcie główne

foto 11 Bieg Jacka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia centrum Siedlec stało się najbardziej rozbieganym miejscem na mapie naszego regionu.

Wszystko za sprawą Biegu Siedleckiego Jacka. Jedenasta edycja tej popularnej imprezy biegowej organizowanej przez Agencję Rozwoju Miasta Siedlce odbyła się 30 sierpnia 2020 r. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało „Siedlce biegają”.

 

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju Bieg Jacka odbył się w znacznie ograniczonym wymiarze. Dystans biegu wynosił 5 km, a liczba uczestników to zgodnie z wytycznymi Ministerstw Sportu i Zdrowia 250 osób. Wszystkie osoby przebywające na terenie imprezy obowiązywało zachowanie dystansu społecznego oraz posiadanie osłony ust i nosa.

 

Miasteczko biegowe ulokowane zostało na terenie Ośrodka Sportu, w pobliżu sztucznego Lodowiska. 

 

Start i meta biegu z ulicy Prusa. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle prowadzące ulicami: Prusa – Mickiewicza – Bema – Kazimierzowska – Prusa, w czasie max. 45 minut.

 

 

 

Zabezpieczenie trasy Biegu zapewnili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, żołnierze z 18. Batalionu Dowodzenia w Siedlcach oraz strażacy z OSP powiatu siedleckiego.

 

Każdy uczestnik otrzymał w pakiecie startowym pamiątkową koszulkę biegową, zestaw upominków i materiałów reklamowych od Sponsorów, a na mecie wspaniały medal.

 

Najszybszy na trasie Biegu był Paweł Wysocki z Lublina (czas 16:02), drugie miejsce zajął Paweł Machowski z Warszawy z  czasem 16:42, a jako trzeci trasę 5 km pokonał Piotr Zięba z AZS UMCS Lublin w czasie 17:00.

Wśród kobiet najszybsza była Ewa Jagielska z Łomży - 17:28, drugie miejsce wywalczyła Beata Dąbrowska - siedlczanka z czasem 19:39, a jako trzecia dobiegła Joanna Andrzejewska z Lublina z czasem 20:21.

 

Puchary najlepszym w tej edycji Biegu wręczyli: Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Paweł Truszkowski, a nagrody rzeczowe wręczyli przedstawiciele sponsorów.

 

Nagrodzeni zostali również najlepsi siedlczanie - biegacze z Yulo Run Team -  Beata Dąbrowska i Marek Mitrofaniuk.

 

 

Bieg Jacka nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów, wśród których znaleźli się:

 

Nowak Dom, Universal Brokers, Selgros Cash&Carry Siedlce, Zakład Mięsny Mościbrody, Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach, Szkoła Języków Obcych Euroschool, Toyota Auto Podlasie, Adamczuk-Serwis Finansowy Grzegorz Adamczuk, Marker Dystrybutor Art. Szkolnych i Biurowych, Real, Fundacja Recal.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE