Reklama

Młodzież mówi "Olabogababciu"

Opublikowano:
Autor:

Młodzież mówi "Olabogababciu" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzież mówi "Olabogababciu"

Komendant Miejski Policji w Siedlcach objął patronatem projekt realizowany przez uczniów z siedleckiego „Ekonomika”, pod nazw  "Olabogababciu", który ma na celu uświadomienie seniorom jakie są sposoby działania oszustów metodą popularnie zwaną „na wnuczka”.

Uczniowie Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 2 im. M. Kopernia w Siedlcach, poruszeni doniesieniami o oszustach, którzy wykorzystują dobroć i wrażliwość osób starszych, aby okraść ich z oszczędności postanowili zrealizować kampanię społeczną i dotrzeć do jak największej liczby seniorów w naszym mieście. Do współpracy zaproszono różne instytucje, a funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach aktywnie włączą się w działania młodzieży. Kampanię rozpoczynamy w Dniu Babci, który przypada 21 stycznia, w najbliższy poniedziałek.
Problem oszustw nagłośnimy w trakcie zaplanowanych od stycznia do kwietnia br, spotkań z udziałem seniorów. W przestrzeni miejskiej pojawią się plakaty i ulotki, w których przestrzegamy przed oszustami. Ponadto młodzież zrealizowała krótki film na temat oszustw, a także spot, który pojawi się przed seansami w siedleckich kinach.
Zachęcamy także do zapoznawania się z materiałami zamieszczanymi na FB i polubienia strony „olabogababciu”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE