Reklama

Młodzi z Siedlec w Strajku Klimatycznym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Młodzi z Siedlec w Strajku Klimatycznym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Apolityczny protest dziś na placu Sikorskiego.

20 września to ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, gdzie politycy mają zadecydować o dalszych losach naszej planety. Dlatego miliony uczniów i studentów, rodziców i dziadków będą protestować dziś w tysiącach miast na całym świecie, by pokazać, że nie zgadzają się na bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego.
- Rządzący muszą wiedzieć, że społeczeństwo nie zgadza się, by nasz świat zginął przez ich ignorancję - mówią pomysłodawcy i dodają: - Cała nadzieja w nas! Wychodząc na ulice nie jednego, lecz tysięcy miast na całym świecie, staniemy się siłą, która niesie zmianę. 20 września młodzież całego świata ma szansę krzyczeć jednym głosem, a głos ten dotrze do rządzących. To masowe protesty w Wielkiej Brytanii skłoniły tamtejszych polityków do daleko idących zobowiązań przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu. Z kolei nasze protesty doprowadziły do pierwszego Klimatycznego Panelu Obywatelskiego w Warszawie. Te wszystkie sukcesy nie byłyby możliwe bez dziesiątek tysięcy osób, które zmobilizowały się do wyjścia na ulice. Możemy i musimy osiągnąć o wiele więcej, jednak do tego potrzebujemy Was wszystkich.
Uczestnicy Strajku będą prezentować 6 postulatów: prowadzenie polityki klimatycznej w oparciu o aktualne stanowisko nauki, ogłoszenie stanu kryzysu klimatycznego przez rząd polski, zawarcie kompleksowej i aktualnej wiedzy o mechanizmach kryzysu klimatycznego w podstawie programowej wszystkich szczebli edukacji, odpowiedzialność mediów za uświadamianie społeczeństwa o bezpośrednich zagrożeniach związanych z kryzysem klimatycznym,  przyjęcia ustawy powołującej ekspercką i niezależną Radę Klimatyczną do opracowania strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej Polski do 2040 r. i natychmiastowa i sprawiedliwa transformacja gospodarki w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych.
Siedlecki Strajk Klimatyczny dziś o godz. 10.00 na placu gen. Sikorskiego.
- Dzisiaj będziemy walczyć o przyszłość naszą i następnych generacji. Zgarnijcie kogo się da i pokażcie mu, że bez zdrowej Ziemi nie ma życia. Jednocześnie przypominamy, iż jest to strajk pokojowy i apolityczny - piszą na Facebooku organizatorzy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE