Reklama

Minister w Siedlcach: Nauka programowania to przyszłość

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Cyfryzacji

Minister w Siedlcach: Nauka programowania to przyszłość - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister cyfryzacji Marek Zagórski gościł na Dniu Otwartym w Klubie Młodego Programisty.

Siedlecki Klub Młodego Programisty, działający w Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli, jest jednym z 16 punktów warsztatowych, gdzie od ponad roku organizowane są bezpłatne zajęcia programowania. Dzieci i młodzież z klas I-VI mogą się tu co tydzień uczyć programowania w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne (tablety, zestawy robotów edukacyjnych czy maty edukacyjne). Warsztaty prowadzą wykwalifikowani trenerzy. Dla każdej grupy wiekowej organizowane jest kilkanaście cykli warsztatów.
Rodzic, który chce zgłosić swoje dziecko na warsztaty, powinien wejść na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić dostępny tam formularz. Ważne, by wybrać odpowiedni poziom (klasy I-III lub IV). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – są przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Zgłoszenie na warsztaty musi zostać dokonane najpóźniej na 2 dni robocze przed dniem rozpoczynającym serię warsztatów. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres e-mail otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.
W każdym z Klubów organizuje się Dzień Otwarty. Od początku września miały już one miejsce w: Ełku, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Inowrocławiu, Jaworznie, Zamościu, Piotrkowie Trybunalskim, Ostrowcu Świętokrzyskim, Nowym Sączu i Nysie. We wtorek Dzień Otwarty przygotowano w Siedlcach.
- Nauka programowania to przyszłość. Przyda się nie tylko tym, którzy w przyszłości chcieliby zostać programistami – powiedział w Siedlcach minister cyfryzacji., który był gościem Dnia Otwartego. – Programowanie uczy współpracy, logicznego myślenia, wyrabia także umiejętność rozwiązywania złożonych problemów. Te wszystkie kompetencje przydają się w życiu, niezależnie od tego, czym się zajmujemy – dodał.
To, co odróżnia zajęcia Siedleckiego Klubu Młodego Programisty od innych, to fakt, że mogą wziąć w nich udział także rodzice. Na wtorkowej imprezie również ich nie zabrakło.
- Bardzo się cieszę z zaangażowania rodziców. To m.in. dzięki Państwu nasze zajęcia są tak popularne – powiedział Marek Zagórski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE