Reklama

Reklama

Lokalna promocja firmy w okresie pandemii.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Lokalna promocja firmy w okresie pandemii. - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Coraz częściej słyszymy o kolejnych obostrzeniach. Pracodawcy zastanawiają się czy w sytuacji epidemiologicznej reklama czy szeroko pojęta promocja jest zasadna? Ludzie w czasie koronawirusa są inni, dlatego inaczej powinna wyglądać strategia marketingowa firmy. Rezygnowanie z jakichkolwiek działań tego typu z powodu paniki albo bezradności jest niezasadne i nie mieści się w kanonie biznesowym.

Reklama

 

Jak zatem działać racjonalnie i nadal promować firmę? odpowiedź wydaje się prosta i  jednoznaczna – zawsze warto mysleć o firmie, marketingu i przede wszystkim jej przyszłości. Należy tylko zadać sobie pytanie jak widzimy ją np. za rok, albo za pół roku. Czy zależy nam na rynku o dużym zasięgu czy wolimy nieco zaoszczędzić i postawic na tzw. lokalność.

Dlaczego warto ...

Marketing w kryzysie nie lubi zbędnego wydawania pieniędzy a co z tym związane, decyzje muszą być wyważone.  Nasuwa się myśl, że wracamy do początku wywodu i pytania: jakie działania najlepiej podejmować w obecnej sytuacji? rozwiązaniem niedrogim a niewątpliwie korzystnym jest promocja w mediach lokalnych: prasa czy internet.

Lokalność to mocne więzi, tradycje i wiele innych czynników. Poza tradycyjną reklamą, warto w tym miejscu uwzględnić słowo „ tańszą” reklamą,  wartość dodaną stanowi tzw. marketing szeptany, który w określonych społecznościach lokalnych czytających lokalne portale czy gazety jest naturalny. W trudnej sytuacji pandemii gdzie pokonywanie dużych odległości jest problematyczne reklama w nośnikach lokalnych staje się dobrą inwestycją i niewątpliwie tańszym i najlepszym z możliwych rozwiązaniem. Firmy powinny dostosować swoją komunikację do sytuacji i oczywiście potrzeb konsumentów. Firmy które jako pierwsze zareagowały na przekaz reklamowy i dostosowały komunikat do potrzeb swojego klienta mogą zyskać wizerunkowo, o ile już nie zyskały.

 Na rynku przetrwają ci, którzy będą w stanie szybko dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości, wykorzystywać okazje i redukować koszty. Nie można już pozwalać sobie na popełnianie błędów i marnowanie pieniędzy. Nie zawsze trzeba jednak wynajdować koło na nowo. Wiele wskazówek, o których mogliśmy już wielokrotnie słyszeć, wciąż będzie aktualnych. Stawiajmy na media, które mamy na wyciągnięcie ręki.

Ostatnim aspektem, na który należy zwrócić uwagę,  jest odpowiedzialność i zachowanie etyki w reklamie. Lokalni wydawcy portali internetowych czy prasy w sposób nienaganny odnoszą się do tych aspektów. Skąd taka pewność? Właśnie wypływa z lokalności i rzetelnego przedstawiana spraw lokalnych. Brak sumienności, etyki i wiarygodności eliminuje wydawcę.

Warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Inwestując niewielkie kwoty dzisiaj w promocje firmy, podejmujemy ważne decyzje na przyszłość. Cytując klasyka:

 „ Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.”

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE