Reklama

Reklama

Łęczna: Wysłała zawiadomienie do starosty. I sama znalazła się na zawiadomieniu do prokuratury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łęczna: Wysłała zawiadomienie do starosty. I sama znalazła się na zawiadomieniu do prokuratury - Zdjęcie główne

Zdaniem p.o. dyrektora poradni Grażyny Paterek fakt, że pracownica tej placówki wysłała dokumenty do organu prowadzącego, który ma do nich wgląd może wypełniać znamiona bezprawnego uzyskania informacji. Prokuratura nie dopatrzyła się żadnych znamion przestępstwa. Warto przy tym przypomnieć, że poradnia jako jedyna jednostka powiatowa ma własnego prawnika

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Była pracownica poradni psychologicznej podległej powiatowi wysłała do starosty zawiadomienie o rzekomych nieprawidłowościach finansowych, do których miało dochodzić w tej placówce. Reakcja p.o. dyrektora poradni? Złożyła zawiadomienie do prokuratury na donoszącą o nieprawidłowościach.

Reklama

Była pracownica Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęcznej w grudniu ub. r. wysłała do starosty e-maila, którego rozpoczęła od zdania: "Chciałabym poinformować o nieprawidłowościach w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęcznej, na jakie przypadkowo natrafiłam w zeszłym tygodniu, podczas pracy".

Była pracownica: Jest tylko podpis nauczycielki

Swoje zawiadomienie złożyła, gdy jeszcze pracowała w poradni. Niedługo po tym zmieniła pracę. 

Rzekome nieprawidłowości miały dotyczyć realizacji przez poradnię rządowego projektu. W indywidualnych kartach, w których są informacje o przeprowadzonych zajęciach, miały być wskazane dzieci, z którymi jedna z pracownic rzekomo w ogóle nie przeprowadziła zajęć.

"Rzeczą zakrawającą na złamanie prawa jest użycie tych kart do sporządzenia faktur w celu wypłacenia należności za godziny pracy z projektu. Skądinąd wiem, że nie przepracowano tych godzin. Dzieci nie uzyskały terapii, której wymagał ich stan zdrowia" – dodała była pracownica poradni.

(...)

POZOSTAŁO 77 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy