Reklama

Reklama

Łęczna: Uczeń podstawówki udzielił natychmiastowej pomocy kobiecie, która zemdlała na ruchliwej ulicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łęczna: Uczeń podstawówki udzielił natychmiastowej pomocy kobiecie, która zemdlała na ruchliwej ulicy - Zdjęcie główne

Kacprowi dziękował także przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Matczuk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej udzielił natychmiastowej pomocy młodej łęczniance, która zemdlała na ruchliwej ulicy w Łęcznej. Kacpra oklaskiwali radni, sołtysi i wszyscy obecni na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Reklama

- Dziękuję Ci Kacper za to, że jako pierwszy ruszyłeś mi na pomoc, gdy zemdlałam, jesteś młodym człowiekiem, a zachowałeś się nad wyraz dojrzale, jak osoba dorosła, dzięki tobie bardzo szybko otrzymałam pomoc i skończyło się tylko na siniakach – tak młoda łęcznianka dziękowała Kacprowi Jóźwiakowi, uczniowi kl. V SP nr 2 i druhowi z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Łęcznej.

Kobieta straciła przytomność, przechodząc przez jezdnię w pobliżu Urzędu Miasta w Łęcznej. Kacper Jóźwiak ratował ją, udzielając pierwszej pomocy i wzywając ratowników.  

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej uznanie i szacunek dla wzorcowej postawy Kacpra wyraził przewodniczący RM: - Chciałbym w imieniu władz samorządowych podziękować członkowi MDP w Łęcznej, uczniowi naszej szkoły i mieszkańcowi naszego miasta za wykazanie się niezmiernie obywatelską postawą, którą przyczynił się do uratowania być może życia młodej kobiety z naszego miasta, za to, że podjął natychmiastową reanimację i powiadomił odpowiednie służby. Gratuluję, jesteśmy dumni.

Kacpra oklaskiwali radni, sołtysi i wszyscy obecni na sesji.

Michał Czajkowski, prezes OSP w Łęcznej dodał: - Dziękujemy młodemu strażakowi także za to, że miał ochotę wstąpić w szeregi naszej MDP, powstałej niespełna cztery miesięcy temu. Reakcja Kacpra, udzielenie pierwszej pomocy i powiadomienie służb ratowniczych pokazuje, że ta młodzież już wie jak się zachować. To wielki sukces młodego człowieka. 

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy