Reklama

Krzesk-Majątek - dożynki powiatowe z Zenkiem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe Siedlce

Krzesk-Majątek - dożynki powiatowe z Zenkiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy program tegorocznego powiatowego święta plonów.

Dożynki powiatu siedleckiego odbędą się w tym roku w Krzesku-Majątku (gmina Zbuczyn) w niedzielę, 25 sierpnia.

O godz. 12.00 uroczystości otworzy msza w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzesku-Majątku. O 13.15 na terenie przy świątyni rozpocznie się oficjalne otwarcie i ceremoniał dzielenia chleba oraz rozstrzygnięcie konkursu na Powiatowy Wieniec Dożynkowy.

Godz. 14.30 to prezentacje zespołów ludowych z terenu powiatu siedleckiego (między innymi ZPiTZS Chodowiacy, ZPiT Niwa, Grupa Dożynkowa z Krzeska-Królowej Niwy, Zespół Śpiewaczy Białki, zespół Wiśniewiacy z Wiśniewa, zespół Wolenianki z Wodyń, zespół Przesmyczanki z Przesmyk, zespół Złote Kłosy z Mordów i zespół wokalny Ulibabki ze Zbuczyna).

O 20.00 swój występ rozpoczną gwiazdy muzyki popularnej - Start, Freestyle oraz gwiazda wieczoru - ZENEK MARTYNIUK. Imprezę poprowadzi Przemysław Redkowski.

Przewidziano też: stoiska instytucji i firm związanych z rolnictwem, prezentacje gmin należących do powiatu siedleckiego, degustacje produktów tradycyjnych i regionalnych przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, ogródki piwne i gastronomiczne, darmowe atrakcje dla dzieci oraz pyszną grochówkę wojskową. Wśrod atrakcji dodatkowych będą też finał VII Siedleckiego Rajdu Oldtimerów i pokaz sprzętu wojskowego 18. Dywizji Zmechanizowanej z Siedlec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE