Reklama

Kraina Oz w Siedlcach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: CKiS Siedlce

Kraina Oz w Siedlcach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w Centrum Kultury i Sztuki „Świat Dorotki”.

kolejny spektakl w ramach „Teatru Mądrego Widza”. Tym razem to „Świat Dorotki” w reżyserii i z muzyką Roberta Protasewicza, powstały pod opieką artystyczną Waldemara Koperkiewicza.
Sztukę oparto na powieści L. Franka Bauma „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, która od ponad 100 lat rozpala wyobraźnię dzieci na całym świecie. Trąba powietrzna porywa dom Dorotki wraz z nią, przenosi go do krainy Oz i zrzuca wprost na Złą Czarownicę. Dziewczynka w nagrodę dostaje jej niezwykłe Trzewiczki, a Dobra Czarownica każe jej iść aż do Szmaragdowego Grodu, gdzie mieszka potężny Czarnoksiężnik. Podobno tylko on może spełnić jej życzenie: powrót do domu. Po drodze Dorotka spotyka Stracha na Wróble (który chciałby mieć rozum), Blaszanego Drwala (który pragnie serca) i Tchórzliwego Lwa (który marzy o odwadze).
- Spektakl mówi o wierze w siebie, o możliwości spełniania własnych marzeń, o tym, że wszystko zależy przede wszystkim od nas . Dowiemy się więc, że spełnienia swoich pragnień należało szukać w samym sobie. A Dorotka i jej droga do domu? Okazuje się, że rozwiązanie cały czas było bardzo blisko - zdradza siedleckie Centrum Kultury i Sztuki, gdzie wystawiony zostanie dziś „Świat Dorotki”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE