Reklama

Konkurs „Policjanci w służbie historii”

Opublikowano: wt, 14 lis 2017 15:00
Autor: | Zdjęcie: ipn.gov.pl

Konkurs  „Policjanci w służbie historii” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Instytut Pamięci Narodowej, wraz z Komendą Główną Policji, organizuje drugą edycję konkursu „Policjanci w służbie historii”. Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących i techników, w których programy nauczania rozszerzone są o przedmioty dotyczące funkcjonowania policji.</b>

Celem projektu jest zainteresowanieuczniów najnowszą historią Polski oraz wzmocnienieetosu służby policyjnej. Uczestnicy konkursu będą mieli możliwośćudziału w warsztatach historycznych, które zostaną zorganizowaneprzez Oddziały Pamięci Narodowej. Nagrodą jest zagraniczny wyjazd edukacyjnywraz z określoną w regulaminie kwotą pieniężną.

Zadania uczestników konkursu: 

Uczniowie w 2-3 osobowej grupie, wraz z opiekunem merytorycznym, mają odnaleźć w swojej okolicyi opisać miejsce pamięci związane z wkładem policji w budowanie polskiejpaństwowości, nagrać film ( 1,5- 3 min) prezentujący sylwetkępolicjanta związanego z przedmiotowym miejscem pamięcioraz być wzorem służby na rzecz Państwa Polskiego, zorganizować„żywą lekcję historii” dla rówieśników lub młodszychuczniów, prezentującą historie wybranego wcześniej miejsca pamięcii postać policjanta.

Zgłoszenie następuje poprzez założeniekonta i rejestrację zespołu na platformie internetowej konkursu: www.policjanciwhistorii.ipn.gov.pldo dnia 30 listopada 2017 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE