Reklama

Reklama

Konkurs "Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" szkół podstawowych rozstrzygnięty

Opublikowano: śr, 21 mar 2018 09:06
Autor: | Zdjęcie: sierż. szt. Edyta Barycka

Konkurs "Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" szkół podstawowych rozstrzygnięty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Wczoraj (20.03) na terenie Szkoły Podstawowej Nr 10 w Siedlcach odbył się konkurs "Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" dla szkół podstawowych. Wśród startujących drużyn najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 w Siedlcach.</b>

Reklama

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży,szczególnie gdy są uczestnikami ruchu drogowego, to bardzo ważny obszardziałalności profilaktycznej mazowieckiej policji. W obszarze dróg naszegopowiatu najczęściej spotykamy dzieci i młodzież w drodze do i ze szkoły.Bardzo często dzieci dojeżdżają do szkół rowerami i to zarówno naterenie miasta jak i powiatu. Komenda Miejska Policji w Siedlcachpodejmuje szereg działań profilaktycznych mających na celu przybliżenie zasad  prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drodze,tak aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych.

Zdobytawiedza, z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, została przezuczniów wykorzystana podczas trwającego konkursu „Bezpieczeństwa RuchuDrogowego” powiatu siedleckiego. Organizatorem przedsięwzięcia są MazowieckimKuratorium Oświaty Delegatura w Siedlcach oraz Komenda Miejska Policji.Współzawodnictwo drużyn szkolnych rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy podstawowe i klasy gimnazjalne. Konkurs przeprowadzonotym razem na terenie Szkoły Podstawowej Nr 10 Siedlcach. Zawodnicy zmagalisię w konkurencjach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym podzielonychna dwa etapy, tj. teoretyczny i praktyczny. W pierwszej fazie konkursuprzeprowadzono test wiedzy, po którym zmagania odbywały się na przygotowanymtorze przeszkód. Uczniowie pokonywali tor na rowerach. Niepokonani okazalisię uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 w Siedlcach, którzyzwyciężyli w obu kategoriach wiekowych. Wyniki rywalizacji przedstawiająsię następująco: 
Kategoria klas gimnazjalnych

I miejsce – drużyna SP Nr 9 w Siedlcachw składzie: SzymonKania, DamianTrębicki, DominikOpała.

II miejsce – drużyna SP 8 w Siedlcachw składzie:Tomasz Mościbrodzki, Mateusz Izdebski, Damian Ługowski.

III Miejsce – drużyna SP Nr 2w Siedlcach w składzie:ZuzannaDziosa, AleksandraMichalska, JuliaSłowińska.

Kategoria klas podstawowych

I Miejsce – drużyna SP Nr 9 w Siedlcachw składzie: Dawid Kisieliński, Maja Skowron, Julia Supeł, Krzysztof Popiołek.

II Miejsce – drużyna SP 11 w Siedlcachw składzie:Kinga Ługowska, Mateusz Krasuski, Marta Skwarek, Nikodem Goławski.

III Miejsce – drużyna SP Nr 10w Siedlcach w składzie:Wiktoria Rucińska, Adrianna Posiadała, Filip Antosik, Dawid Dziwulski.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.