Reklama

Reklama

Koncert z wykładem

Opublikowano: pon, 9 gru 2019 04:31
Autor: | Zdjęcie: MOK Siedlce

Koncert z wykładem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę „Michał Ogiński - Polonezy” Tadeusza Trzaskalika.

Reklama

Michał Kleofas Ogiński (1765-1833) pochodził z rodziny magnackiej, która odegrała znaczną rolę w życiu społecznym i politycznym I Rzeczypospolitej, a jednocześnie z powodzeniem kultywowała tradycje muzyczne. Jego twórczość zajmuje ważne miejsce w muzyce polskiej, wywierając wpływ na kompozytorów późniejszych. Najważniejsze w twórczości Ogińskiego są jego polonezy fortepianowe. Stanowią one jedną z pierwszych prób stylizacji tego tańca. Polonezy cieszyły się w XIX wieku, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, ogromną popularnością.
11 grudnia o godz. 11.00 i 14.00 w Zespole Szkół Muzycznych (ul. Podlaska 14) słuchaczom Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku opowie o tym Tadeusz Trzaskalik. To profesor nauk ekonomicznych i matematyk, a jednocześnie pianista. W roku 2011 ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie fortepianu prof. Józefa Stompla. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Interesuje się głównie muzyką instrumentalną i kameralną baroku i klasycyzmu, jak również muzyką salonową i rozrywkową. W swoim dorobku muzycznym ma sześć płyt, ostatnią z nich jest płyta, na której nagrane zostały wszystkie polonezy Michała Kleofasa Ogińskiego. T. Trzaskalik wykona je dla uczestników spotkania.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.