Reklama

Koncert Walentyny Kibitlewskiej i Janiny Wychowaniec z cyklu „Wirtuozi w muzyce mistrzów”

Opublikowano:
Autor:

Koncert Walentyny Kibitlewskiej i Janiny Wychowaniec z cyklu „Wirtuozi w muzyce mistrzów” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncert Walentyny Kibitlewskiej i Janiny Wychowaniec z cyklu „Wirtuozi w muzyce mistrzów”

25 listopada 2018 r. (niedziela), godz. 17:00

Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 7

 

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na Koncert Walentyny Kibitlewskiej i Janiny Wychowaniec z cyklu „Wirtuozi w muzyce mistrzów”.

Walentyna Kibitlewska urodziła się na Podolu w mieście Bar. Ukończyła studia muzyczne w klasie fortepianu w Akademii Muzycznej w Kijowie, a następnie w 2006 r. Podyplomowe Studia Mistrzowskie w zakresie kameralistyki fortepianowej w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jako pianistka-solistka uczestniczyła w projektach artystycznych promujących Polonię z Ukrainy na różnych Festiwalach Muzyki Kresowej (m.in. w Pułtusku, Krakowie, Wrocławiu, Rybniku, Starachowicach, Lublinie i w wielu miejscowościach na terenie Ukrainy). Koncertowała m.in. we Wrocławiu, Dusznikach Zdroju, Krakowie, Warszawie, Lublinie i Kijowie.

Janina Wychowaniec – skrzypaczka i wokalistka. Ukończyła studia wyższe pedagogiczne w Winnicy. Jako solistka występowała z orkiestrą kameralną Filharmonii Winnickiej im. M. Leontowicza. Uczestniczyła w wielu konkursach i festiwalach muzyki klasycznej i ludowej. W swoim repertuarze ma utwory klasyczne, opracowania pieśni ludowych oraz pieśni ukraińskich kompozytorów. Wielokrotnie występowała jako skrzypaczka i wokalistka na Festiwalach Muzyki Kresowej we Wrocławiu, Sycowie, Koszalinie, Warszawie i Mrągowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE