Reklama

Kolejne oszustwo metodą „na wnuczka”

Opublikowano: wt, 6 cze 2017 12:49
Autor: | Zdjęcie: mazowiecka.policja.gov.pl

Kolejne oszustwo metodą  „na wnuczka” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Komenda Miejska Policji w Siedlcach po raz kolejny zwraca się do Państwa z prośbą o przeprowadzenie rozmów z osobami starszymi z najbliższego otoczenia aby w przypadku spotkania się z sytuacją, gdy otrzymują telefon od osoby, która twierdzi, że jest synem, wnuczkiem lub policjantem i w czasie tej rozmowy żąda od nich pieniędzy, nie reagować na takie telefony.</b>

Tego typu sytuacje, gdzie ktoś telefonicznie zwraca się do nas o pieniądze to na pewno oszuści. Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy! W przypadku otrzymania takiego telefonu należy niezwłocznie skontaktować się osobiście, a nie telefonicznie, z członkiem najbliższej rodziny lub sąsiadem i opowiedzieć mu o tym zdarzeniu. Co ważne kontakt ze znaną nam osobą musi być osobisty, a nie telefoniczny jak wielokrotnie w czasie rozmowy sugeruje osoba z drugiej strony słuchawki.

W dniu dzisiejszym, w godzinach przedpołudniowych na terenie Siedlec przestępca podający się za syna poszkodowanej i opowiadający jej przez telefon historię o tym, że potrącił grupę osób i musi pokryć wyrządzone straty, wyłudził od 76 – letniej kobiety 15 tysięcy złotych. W trakcie rozmowy przekazał telefon rzekomemu policjantowi, który potwierdził fakt zaistnienia takiego wypadku. Po pieniądze zgłosił się kolejny przestępca. Zdarzenie to wskazuje, iż mimo nagłaśniania podobnych spraw nie wszyscy są świadomi tego typu oszustw.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE