Reklama

Koalicja Obywatelska. Na liście Mroczek i Chaberski

Opublikowano:
Autor:

Koalicja Obywatelska. Na liście Mroczek i Chaberski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy kolejne nazwiska z listy KO w wyborach do Sejmu.

Przypomnijmy: we wtorek odbyło się posiedzenie zarządu Platformy Obywatelskiej. Po jego zakończeniu Schetyna przedstawił 41 jedynek KO w jesiennych wyborach. W okręgu siedlecko-ostrołęckim okręgu nr 18 „jedynką” jest Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Dziś poznaliśmy kolejne miejsca z listy wyborczej Koalicji w naszym okręgu. Na miejscu drugim znalazł się Czesław Mroczek W latach 1998-2005 pełnił funkcję radnego i starosty powiatu mińskiego. Działał w Porozumieniu Polskich Chrześcijańskich Demokratów. W 2001 kandydował do Sejmu z listy AWSP. W 2005 z listy Platformy Obywatelskiej został wybrany posłem V kadencji w okręgu siedleckim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski. W 2011 r. został sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej i uzyskał mandat poselski po raz trzeci. Ponownie wybrany do Sejmu został w 2015 r. W 2016 r. został powołany na stanowisko ministra obrony narodowej w gabinecie cieni utworzonym przez Platformę Obywatelską.

„Trójka” na liście wyborczej Koalicji to Krzysztof Chaberski. Ukończył studia historyczne oraz podyplomowe studia z wychowania fizycznego i zarządzania. Przez prawie 20 lat uczył w szkołach w: Golicach, Grali i Grochowie Szlacheckim, a także w siedleckim Zakładzie Karnym w Siedlcach. Od 3 lat jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Siedlcach, a od listopada zasiada w Radzie Miasta Siedlce z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Lepsze Siedlce. W czwartek - o czym pisaliśmy - oficjalnie obejmie funkcję wicedyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE