Reklama

Jutro rusza akcja "Znicz"

Opublikowano: czw, 26 paź 2017 09:20
Autor: | Zdjęcie: www.instalki.pl

Jutro rusza akcja "Znicz" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych, w tym czasie, z całą pewnością, należy spodziewać się zwiększonego ruchu na drogach i dlatego, jak co roku, policjanci rozpoczynają działania „Znicz 2017”.</b>

Święto zmarłych to czas, gdy wiele osób przemieszcza się na duże odległości samochodami. Pamiętajmy, że jest to już okres wcześnie zapadającego zmroku i niekorzystnych warunków atmosferycznych. By bezpiecznie podróżować,  warto pomyśleć o zapewnieniu sobie, swoim najbliższym i wszystkim innym maksimum bezpieczeństwa. Na terenie całego powiatu siedleckiego akcja „Znicz 2017” rozpocznie się już w godzinach porannych 27 października i potrwa do 1 listopada. Policjanci w tym okresie będą pełnić służbę  w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. 

Zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarzy jest przewidziana tylko na dzień 1 listopada. Mieszkańców Siedlec informujemy, że organizacja ruchu w okolicach nekropolii odbywać się będzie na takich samych zasadach jak w latach poprzednich. Dojazd do cmentarza centralnego będzie odbywał się ul. Szkolną, Rejmonta i Cmentarną (na odcinku do ronda Hofmana). Wyjazd ulicą 10-go Lutego oraz Cmentarną od ronda Hofmana do ul. Wojskowej. Na ulicach dojazdowych  zostanie wprowadzony  ruch jednokierunkowy. Przy cmentarzu na ul. Janowskiej od skrzyżowania z ul. Kasztanową w stronę centrum miasta ruch będzie jednokierunkowy, podobnie jak ul. Św. Faustyny Kowalskiej. Również transport MPK na Siedleckie cmentarze będzie zorganizowany tak samo jak w latach ubiegłych.

Apelujemy przede wszystkim o reagowanie na ustawione znaki oraz wykonywanie poleceń policjantów kierujących ruchem. 1 listopada  nie jeździmy „na pamięć”! Przypominamy o parkowaniu jedynie w miejscach wyznaczonych, nieblokowaniu wyjazdów z posesji usytuowanych w pobliżu cmentarzy oraz bezwzględnym respektowaniu znaków dotyczących zakazów parkowania. W samochodzie nie pozostawiajmy w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy czy biżuterii. Złodzieje będą chcieli wykorzystać panujący ruch i tłok, aby nas okraść. Przypominamy także pieszym, aby po zapadnięciu zmroku posiadali na ubraniach elementy odblaskowe, które znacząco wpływają na poprawę ich bezpieczeństwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE