Reklama

Idź na spektakl - wesprzyj hospicjum

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MOK Siedlce

Idź na spektakl - wesprzyj hospicjum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek „Dzieci Powstania ’44” - tym razem charytatywnie.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na spektakl „Dzieci Powstania ’44” Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. To widowisko musicalowe, przenoszące widza w świat dzieci, którym wojna brutalnie przerwała dzieciństwo. Inspiracją dla autorki spektaklu, Joanny Woszczyńskiej, były prawdziwe historie i wspomnienia z powstania warszawskiego - książki „Dzieci ’44” Jerzego Mireckiego, „Asiunia” Joanny Papuzińskiej i „Kamienie też czasem płaczą” Bogumiła Janusza Żórawskiego. To kontrowersyjne przedstawienie wojny, widzianej oczami dziecka oraz współczesnej trzynastoletniej dziewczynki, ukazane za pomocą tańca współczesnego i piosenek walczącej Warszawy. Sceny spektaklu zmieniają się jak w kalejdoskopie, obrazując całe spektrum dramatu młodych ludzi i towarzyszących im emocji. Choreografii towarzyszą piosenki przygotowane pod okiem Adriany Pogody-Kołodziejak.
Obsadę spektaklu stanowi kilkudziesięcioosobowa grupa utalentowanych tancerzy, aktorów i wokalistów Alternatywnego Teatru Tańca LUZ w wieku 8-18 lat, którzy doskonale wcielają się w role małych bohaterów powstania.
Premiera spektaklu odbyła się w listopadzie 2014 r. w Siedlcach. Przedstawienie wystawione było już ponad 100 razy w Siedlcach, Warszawie, Sokołowie Podlaskim i Białej Podlaskiej, a w listopadzie 2015 r. - w Muzeum Powstania Warszawskiego. Fragmenty grano również dla Polonii w Monachium oraz podczas Pucharu Świata w Pradze. W marcu spektakl został wystawiony w Domu Kultury Polskiej w Wilnie na Litwie.
„Dzieci Powstania ’44” będzie można zobaczyć w czwartek, 3 października, o godz. 9.30, 11.30 i 19.00 w sali widowiskowej „Podlasie” (ul. Sienkiewicza 63). Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794-31-03 i 25 794-31-26. Cały dochód ze spektakli będzie przekazany na rzecz Fundacji „Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci”.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE