Reklama

Idź do teatru na Moniuszkę i Starszych Panów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: CKiS Siedlce

Idź do teatru na Moniuszkę i Starszych Panów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza VIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów SZTUKA PLUS KOMERCJA.

Już 4 października na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce rozpocznie się VIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów „Sztuka plus Komercja”. W tym roku ocenie Widzów poddanych zostanie 7 spektakli konkursowych z plejadą wybitnych aktorów teatralnych i filmowych.
Galę otwarcia festiwalu uświetni spektakl muzyczny „Od Moniuszki do Starszych Panów - czyli przyspieszony kurs wzlotów i upadków w romantyczno pikantnym sosie”. Za jego scenariusz i reżyserię odpowiada Urszula Lewartowicz. Wystąpią: Natalia Skipor, Mariola Zagojska, Jakub Gąska, Grzegorz Popiołek i Marek Żmuda oraz zespół instrumentalny (Magdalena Maciąg, Krzysztof Pachla Agnieszka i Schulz-Brzyska). W ich wykonaniu usłyszymy oryginalnie zaaranżowane utwory S. Moniuszki, F. Chopina, M. Karłowicza i S. Niewiadomskiego, a także piosenki duetu J. Wasowski/J. Przybora.
- Igrając z typowymi kontekstami, autorka posługuje się humorystyczna metaforą, żeby zlikwidować rozdźwięk między pojmowanym dziś nazbyt patetycznie romantyzmem a nieco bardziej współczesną rozrywką, między tym, co nazywamy pieśnią, a tym, co nazywamy piosenką. W lekko prowadzonym scenariuszu nakładają się na siebie humor i sentyment, minimalizm i ekspresja, pieśń i piosenka - zdradzają organizatory.
Przed spektaklem widzowie będą mogli wziąć udział w poprowadzonych przez reżysera warsztatach teatralnych, które wprowadzą w tajniki pracy scenicznej.
Więcej informacji w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach oraz na jego stronie internetowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE