Reklama

Grają od pół wieku. Zagrają przy fontannie

Opublikowano: pon, 12 sie 2019 12:15
Autor: | Zdjęcie:

Grają od pół wieku. Zagrają przy fontannie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek o 18.00 kolejny koncert na skwerze obok siedziby MOK-u.

Zespół Fatum powstał w 1968 r. z inicjatywy Marka Somli. Jest to najdłużej istniejący zespół w Siedlcach. Grupa, zafascynowana muzyką Breackoutów i Hendriksa, ale grająca także autorskie utwory, występowała do początków lat 70. W tym czasie brała udział w Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki Harcerskiej w Siedlcach, Siedleckich Gitariadach. Przez dwa sezony grała w warszawskim klubie „Mix” na placu Narutowicza oraz w starej Stodole. Wystąpiła też na Mazowieckiej Giełdzie Piosenki w Mławie. Potem o jednych upomniało się wojsko, a inni kontynuowali naukę poza Siedlcami.
Po długiej przerwie, w trakcie której muzycy grywali w innych składach, Fatum reaktywowało się na siedlecką „Gitariadę” w 2009 r., której było głównym organizatorem. Obecnie zespół występuje w składzie: Urszula Chruściel - śpiew, Wojciech Ciekot - instrumenty  klawiszowe, Marek Mioduszewski - gitara basowa, Marek Somla - gitara i śpiew, Andrzej Wereda - perkusja. W tym składzie grupa nagrała płytę, ale w nagraniu wziął udział także były członek zespołu Gerard Osiecki oraz Radosław Świderski i Tomasz Zwiech.
W tym roku grupa Fatum otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Siedlce, w ramach którego powstała pierwsza autorska płyta „Optymistyczni”. To właśnie ją będzie promować we wtorek, 13 sierpnia, o godz. 18.00 na skwer przy fontannie (ul. Pułaskiego 6).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE