Reklama

Gasiuk-Pihowicz jedynką KO w Siedlcach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: By Łukasz Kamiński - Sent to OTRS by secretary of Kamila Gasiuk-Piechowicz, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70631825

Gasiuk-Pihowicz jedynką KO w Siedlcach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Grzegorz Schetyna przedstawił w Warszawie liderów list Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu.

We wtorek odbyło się posiedzenie zarządu Platformy Obywatelskiej. Po jego zakończeniu Schetyna przedstawił 41 jedynek KO w jesiennych wyborach. Jak mówił, przed Koalicją jeszcze dużo pracy nad listami wyborczymi.
- 14 sierpnia będziemy domykać listy do Sejmu i akceptować listy do Senatu. 17 sierpnia odbędą się rady krajowe ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską. Zaakceptujemy wtedy całą konstrukcję list i rozpoczniemy proces rejestracji komitetu wyborczego - poinformował na konferencji prasowej. - Jesteśmy przekonani, że to będzie skład jeszcze szerszy, że będziemy mogli w niekonkurencyjny sposób potraktować innych przedstawicieli partii czy środowisk opozycyjnych w wyborach do Senatu - dodał Grzegorz Schetyna.
Wśród liderów list okręg nr 18 (Siedlce) reprezentuje Kamila Gasiuk-Pihowicz. Urodziła się w 1983 w Warszawie. Dzieciństwo i młodość spędziła w Siedlcach, gdzie ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa. W 2007 ukończyła studia magisterskie z zakresu prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W tym samym roku uzyskała również licencjat z finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracowała zawodowo w kancelariach prawniczych, później była zatrudniona w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. W 2015 r. została rzecznikiem prasowym partii Nowoczesna. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku kandydowała do Sejmu w okręgu podwarszawskim z pierwszego miejsca na liście tego ugrupowania. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji. W październiku 2016 r. przestała pełnić funkcję rzecznika Nowoczesnej. 3 stycznia 2018 została jedną z czworga wiceprzewodniczących ugrupowania, a 9 stycznia 2018 zastąpiła Katarzynę Lubnauer na stanowisku przewodniczącego klubu poselskiego Nowoczesnej. 5 grudnia tego samego roku wraz z grupą posłów opuściła klub i partię, przechodząc do klubu Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. W 2019 bezskutecznie startowała do Parlamentu Europejskiego jako kandydatka PO z listy Koalicji Europejskiej. W lipcu 2019 została członkiem Platformy Obywatelskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE