Reklama

Fotogram znowu zachwyci zdjęciami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Aleksandra Jurkowska

Fotogram znowu zachwyci zdjęciami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w czwartek gratka dla miłośników fotografii.

Jak co roku w pierwszych dniach maja Grupa Twórcza „Fotogram”, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, przebywała na kilkudniowych warsztatach.
- To już osiemnasty nasz wspólny plener i coraz trudniej jest znaleźć miejsce, gdzie jeszcze nie byliśmy - mówią pomysłodawcy. - Tym razem ponownie udaliśmy się w Świętokrzyskie, a dokładnie w okolice Ostrowca Świętokrzyskiego. Nasza baza znajdowała się w pobliżu malowniczo położonego nad Kamienną Bałtowa. Charakterystyczne dla krajobrazu Pogórza Bałtowskiego są strome zbocza Doliny Kamiennej z wapiennymi skałkami oraz liczne, znajdujące się w okolicy, wąwozy lessowe. Największą atrakcją turystyczną miejscowości jest Park Jurajski założony tutaj w 2004 roku, po odkryciu skamieniałych tropów dinozaurów. Niewątpliwie najciekawszym zabytkiem architektury Bałtowa byłby klasycystyczny pałac książąt Druckich-Lubeckich z końca XIX wieku. Niestety obecnie jest zdewastowany i zamknięty dla zwiedzających - dodają.
W poszukiwaniu atrakcyjnych tematów do fotografowania uczestnicy pleneru odwiedzili także inne miejsca. Do najciekawszych należą: rezerwat archeologiczny w Krzemionkach z neolityczną kopalnią krzemienia, Fabryka Porcelany w Ćmielowie, a także liczne zabytki związane z historią Staropolskiego Okręgu Przemysłowego.
Otwarcie Poplenerowej Wystawy Fotografii Grupy Twórczej Fotogram „Bałtów 2019” - w czwartek, 12 września, o godz. 18.00 w Galeria Fotografii „Fokus MOK” przy ul. Pułaskiego 7.
Ekspozycję będzie można oglądać do 11 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE