Reklama

Dziś więcej policji na zebrach i skrzyżowaniach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Dziś więcej policji na zebrach i skrzyżowaniach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 12 września to ogólnopolska akcja 'Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego'.

Działanie policji ma zmniejszyć liczbę wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści. Piesi to najbardziej zagrożona wypadkami grupa wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Znaczna część zdarzeń z ich udziałem ma miejsce na przejściach dla pieszych.
W ramach realizowanych już po raz dziewiąty w tym roku działań 'Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego' funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych. Nadzorem objęte zostaną odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe.
Policja przypomina, że kierujący samochodami zobowiązani są do zwiększenia uwagi szczególnie przy przejściach dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie powinni spodziewać się pieszych oraz kierujących jednośladami. Natomiast kierujący jednośladami powinni pamiętać, że mniejsze gabaryty ich pojazdów utrudniają innym ich dostrzeżenie, co powinno z kolei wpłynąć na dostosowanie sposobu jazdy do warunków ruchu zmniejszając ryzyko wypadku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE