Reklama

Dziś ponownie akcja „Widoczny na drodze - Bezpieczny po zmroku”

Opublikowano: pt, 10 lis 2017 10:55
Autor: | Zdjęcie: Policja.pl

Dziś ponownie akcja  „Widoczny na drodze - Bezpieczny po zmroku” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Dzisiaj (10.11) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP Siedlce prowadzą działania prewencyjno-profilaktyczne w ramach akcji „Widoczny na drodze - Bezpieczny po zmroku” na terenie całego powiatu siedleckiego.</b>

Mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, siedlecka policja będzie prowadzić działania „Widoczny na drodze – Bezpieczny po zmroku”. Funkcjonariusze w ramach stałych zadań do służby, będą zwracać szczególną uwagę na rowerzystów oraz pieszych poruszających w godzinach wieczorowo-nocnych. W sposób stanowczy będą egzekwować obowiązek używania elementów odblaskowych oraz będą sprawdzać prawidłowe oświetlenie rowerów. Policja przypomina, że pieszy uczestnik ruchu drogowego, poruszający się po drodze poza terenem zabudowanym, ma obowiązek posiadania odblasków. Pamiętać należy, że elementy odblaskowe powinny być noszone przez pieszych w taki sposób, aby były widoczne przez kierowców. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie odblasku na odzieży zewnętrznej od strony jezdni. Brak elementu odblaskowego wyczerpuje znamiona wykroczenia drogowego, za który grozi mandat karny. Działania „Widoczny na drodze – Bezpieczny po zmroku” będą prowadzone długoterminowo.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach będzie przypominać o celu działań „Widoczny na drodze – bezpieczny po zmroku” przez cały okres jesienno-zimowy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE