reklama

Dzieci Powstania ’44 w Wilnie

Opublikowano:
Autor:

Dzieci Powstania ’44 w Wilnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościDzieci Powstania ’44 w Wilnie

Spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

18 marca 2019 r. (poniedziałek), godz. 10:00, 12:00, 18:00

Dom Kultury Polskiej w Wilnie

Spektakl Dzieci Powstania ’44 Alternatywnego Teatru Tańca LUZ 18 marca 2019 roku wystawiony będzie aż trzykrotnie w Domu Kultury Polskiej w Wilnie na Litwie. To niesamowite i wzruszające widowisko musicalowe przenoszące widza w świat dzieci, którym wojna brutalnie przerwała dzieciństwo. Spektakl został stworzony z serca i z wielkim sercem jest tańczony przez dzieci.

Inspiracją dla autorki były prawdziwe historie i wspomnienia z Powstania Warszawskiego. To kontrowersyjne przedstawienie wojny, widzianej oczami dziecka oraz współczesnej trzynastoletniej dziewczynki, ukazane za pomocą tańca współczesnego i piosenek walczącej Warszawy. Sceny spektaklu zmieniają się jak w kalejdoskopie, obrazując całe spektrum dramatu młodych ludzi i towarzyszących im emocji.

Obsadę spektaklu stanowi kilkudziesięcioosobowa grupa utalentowanych tancerzy, aktorów i wokalistów Alternatywnego Teatru Tańca LUZ w wieku 8-18 lat, którzy doskonale wcielają się w role małych bohaterów z Powstania.

Choreograf i autorka spektaklu, Joanna Woszczyńska, scenariusz oparła na prawdziwych wspomnieniach dzieci z książek Jerzego Mireckiego pt. Dzieci ’44, Joanny Papuzińskiej pt. Asiunia i Bogumiła Janusza Żórawskiego pt. Kamienie też czasem płaczą. Dzięki wspaniałej choreografii, której towarzyszą również piosenki przygotowane pod fachowym okiem Adriany Pogody-Kołodziejak, spektakl trafia do serca widza w każdym wieku oraz skłania i pobudza do refleksji.

3 listopada 2015 r., z inicjatywy Stowarzyszenia Dzieci Powstania 1944 oraz Jerzego Mireckiego, autora książki Dzieci ’44, spektakl został wystawiony w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Premiera spektaklu odbyła się 14 listopada 2014 roku w Siedlcach. Przedstawienie wystawione już było ponad sto razy w Siedlcach, Warszawie, Sokołowie Podlaskim i Białej Podlaskiej. Fragmenty grane były również dla Polonii w Monachium oraz podczas Pucharu Świata w Pradze.

Patronat honorowy: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Dzieci Powstania Warszawskiego 1944.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE