Reklama

Reklama

Dzieci Powstania ’44 – musical Alternatywnego Teatru Tańca LUZ i Wokalnego Studia Musicalowego LUZ

Opublikowano: śr, 26 wrz 2018 08:19
Autor:

Dzieci Powstania ’44 – musical Alternatywnego Teatru Tańca LUZ i Wokalnego Studia Musicalowego LUZ - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci Powstania ’44 – musical Alternatywnego Teatru Tańca LUZ i Wokalnego Studia Musicalowego LUZ

Reklama

27 września 2018 r. (czwartek), godz. 9:30, 11:30, 19:00

Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

 

Przed spektaklami o godz. 9:30 i 11:30 zapraszamy na spotkanie z Dzieckiem Powstania Panem Tadeuszem Władysławem Świątkiem -  dziennikarzem, historykiem i varsavianistą, autorem książek "Mokotów poprzez wieki", "Rody starej Warszawy" i "Rody warszawskie".

Musical „Dzieci Powstania‘44” ATT LUZ dedykowany jest pamięci wszystkich dzieci walczącej Warszawy. Scenariusz spektaklu powstał w wyniku inspiracji wspomnieniami dzieci z Powstania Warszawskiego, zawartymi w książkach: Dzieci ’44 - Jerzego Mireckiego, Asiunia - Joanny Papuzińskiej i Kamienie też czasem płaczą - Bogumiła Janusza Żórawskiego. Poprzez piosenki walczącej Warszawy oraz taniec współczesny, skłania widzów do refleksji, pobudza wyobraźnię, udowadnia, że patriotyzm jest trendy.

Kierowany jest do odbiorcy w każdym wieku. Obsadę musicalu stanowi                      sześćdziesięcioosobowa grupa tancerzy Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, wśród których są wielokrotni Mistrzowie Polski, Europy i świata, zdobywcy Złotych i Srebrnych Pucharów Świata.

Musical „Dzieci Powstania ’44” ATT LUZ wystawiono już ponad 70 razy. 3 listopada 2015 r. spektakl wystawiono w sercu powstańczych wspomnień - w Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Scenariusz, reżyseria i choreografia – Joanna Woszczyńska

Przygotowanie wokalne: Adriana Pogoda-Kołodziejak.

 

Ważniejsze osiągniecia:

Spektakl  uhonorowano nagrodą TOP REGIONU 2014 w kategorii „Wydarzenie Kulturalne Roku 2014” w plebiscycie organizowanym przez Katolickie Radio Podlasie oraz portal internetowy Podlasie24.pl. Tytuł Najlepszego Kulturalnego Wydarzenia Roku 2014 przyznał także miesięcznik Kultura Siedlecka. Ponadto etiudy „Dzieci Powstania ’44” oraz „Pomnik” w choreografii Joanny Woszczyńskiej wywalczyły tytuły Mistrza Polski i Mistrza Świata 2014 oraz Mistrza Świata 2015 w kategorii „mini formacje modern dzieci do lat 11”, a Ewa Stecewicz i Marcelina Karolewska zdobyły Mistrzostwo Polski w 2015 r. w kategorii „duety show dance” za układ „Dzieci i wojna”.

 

Honorowy Patronat nad musicalem objęło Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Dzieci Powstania 1944.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.