Reklama

Reklama

Działania SMOG

Opublikowano: wt, 30 sty 2018 11:52
Autor: | Zdjęcie: www.lubuska.policja.gov.pl

Działania SMOG - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Działania pod kryptonimem SMOG odbywają się cyklicznie. 1 lutego 2018 roku na terenie naszego powiatu, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, po raz kolejny będą prowadzili kontrole emisji spalin pojazdów. Akcja ma na celu eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.</b>

Reklama

Patrol siedleckiej drogówki, wyposażonyw specjalistyczne urządzenia, w warunkach drogowych dokonujebadania analizatorem spalin i dymomierzem. W przypadku stwierdzeniazbyt dużej emisji spalin do atmosfery, zatrzymywany jest dowód rejestracyjnypojazdu. Następnie samochód kierowany jest na badania diagnostyczniei dopiero po ich pozytywnym przejściu dopuszczany jest ponownie do ruchu.

Przypominamy obowiązujące przepisy:

  • Art. 66. ust. 1, pkt 3 Ustawy z dnia 20 czerwca1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1260 z późn.zm.) stanowi, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany,wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielaniaszkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określonew przepisach szczegółowych (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury zdnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresuich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022)).
  • Art. 132. ust. 1. pkt 1c ustawy – Prawo oruchu drogowym określa, że policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenieczasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazdnarusza wymagania ochrony środowiska. W tym przypadku policjant możerównież ukarać kierującego mandatem karnym i nie może zezwolić nadalsze używanie pojazdu. 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.