Reklama

Dwa ścigacze dla policji. Miasto dołożyło

Opublikowano:
Autor:

Dwa ścigacze dla policji. Miasto dołożyło - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komenda Miejska Policji wzbogaciła się o 2 nowoczesne motocykle.

To yamahy RN 57 o pojemności silnika 900 cm i sile 115 koni mechanicznych, wzbogacone o specjalne wyposażenie policyjne. Z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej władze miasta wsparły finansowo zakup maszyn kwotą 50 tys. zł. Reszta środków została przekazana przez Komendę Główną Policji.

- Będą służyć Wydziałowi Ruchu Drogowego, głównie do zabezpieczania imprez na terenie miasta i powiatu - informuje nasz portal mł. insp. Andrzej Dziewulski, komendant miejski policji w Siedlcach. - Ale także na drogach, bo to bardzo szybkie motocykle. Są w stanie jechać powyżej 200 km/h, więc myślę, że piraci drogowi mogą czuć się zagrożeni. Do tej pory korzystaliśmy z 2 starszych modeli, ale są zbyt ciężkie do zabezpieczania imprez - dodaje.

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik wręczył w środę, 7 sierpnia, komendantowi kluczyki do obu pojazdów, życząc bezpiecznej jazdy.

- Przekazałem je z przyjemnością. Dzięki tym motocyklom będziemy mogli czuć się bezpieczniej w mieście, a policjanci będą mobilniejsi. Myślę, że to zabezpieczy potrzeby siedleckiej policji na dłuższy czas - mówi włodarz miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE