Reklama

Reklama

Drabio: Czy w Siedlcach zmieści się urząd centralny?

Opublikowano: 23 września 2019 07:02
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Drabio: Czy w Siedlcach zmieści się urząd centralny? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedlecki radny złożył interpelację dotyczącą planów rządu.

Reklama

Związany z lewicą Maciej Drabio, niedawno zaprzysiężony radny miejski, wystosował interpelację związaną z upublicznieniem przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii analizy „Uwarunkowania delokalizacji centralnych urzędów w Polsce”. Jak zauważył, w dokumencie tym wskazano Siedlce jako ośrodek regionalny, do którego w ramach procesu deglomeracji może być przeniesiony jeden z 31 urzędów i instytucji centralnych. Radny pyta więc o to, jak Urząd Miasta jest przygotowany do realizacji takiego projektu.
- Czy miasto jest właścicielem bądź dysponentem działek budowlanych, na których mogły by być wybudowane obiekty biurowe o kubaturze odpowiadającej wymaganiom urzędu/instytucji wskazanych w ww. analizie? - chce wiedzieć Drabio. W interpelacji dopytuje też: - Czy Prezydent Miasta Siedlce wystąpił bądź zamierza wystąpić do Prezesa Rady Ministrów bądź innego organu władzy państwowej z propozycją podjęcia rozmów mających na celu zarekomendowanie Siedlec jako miasta otwartego na współpracę w zakresie ulokowania siedziby jednego z urzędów i instytucji centralnych?
Odpowiedzi na pytania radnego powinniśmy poznać na sesji Rady Miasta, która odbędzie się w czwartek, 26 września, o godz. 12.30.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.