Reklama

Reklama

Doroczna Wystawa Grupy Twórczej Fotogram

Opublikowano: śr, 20 lut 2019 09:39
Autor:

Doroczna Wystawa Grupy Twórczej Fotogram - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Doroczna Wystawa Grupy Twórczej Fotogram

Reklama

Wernisaż – 21 lutego 2019 r. (czwartek), godz. 18:00

Galeria Fotografii Fokus MOK, ul. Pułaskiego 7

Wystawa czynna do 22 marca 2019 r.

 

Tryptyk to tytuł kolejnej zbiorowej prezentacji Grupy Twórczej Fotogram, działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Według Słownika języka polskiego PWN tryptyk to „trójdzielna kompozycja malarska”, a więc znany od stuleci sposób konstruowania dzieł malarskich. Obecnie forma tryptyku nie dotyczy wyłącznie malarstwa. Artyści wszystkich sztuk wizualnych mają pełną swobodę wyboru techniki. Każdy z autorów naszej wystawy pokazuje monotematyczny cykl trzech fotografii na dowolny temat, tworzących pewną spójną całość.

Tytułowy tryptyk stał się testem z umiejętności wyboru i autoprezentacji. Na wystawie można zobaczyć ciekawe i urozmaicone zestawy fotografii. Rozpiętość zainteresowań uczestników wystawy i sposobów artystycznej kreacji jest duża. Od martwych natur, portretów ludzi, kompozycji przestrzennych do obrazowania natury, inscenizacji itp. Prezentowane prace są świadectwem wyobraźni, umiejętności zatrzymania w kadrze albo kreowania świata, a także wrażliwości autorów.

Pokazujemy dwadzieścia pięć krótkich wypowiedzi, które złożone w całość tworzą opowieść o otaczającym świecie, bogactwie możliwości kreacyjnych fotografii, a także o naszych zainteresowaniach i pasjach.

Andrzej Ruciński

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.