Reklama

Dni Siedlec - będzie oszczędnie

Opublikowano:
Autor:

Dni Siedlec - będzie oszczędnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie o połowę względem 2018 r. zmalał budżet tegorocznego święta miasta.

Urząd Miasta zapowiedział kolejną edycję Dni Siedlec. Tegoroczna edycja ma się odbywać od 6 do 8 września i zostanie połączona z XXVI Międzynarodowymi Dniami z Doradztwem Rolniczym oraz Świętem 18 Dywizji Zmechanizowanej. Program obchodów zostanie wkrótce ogłoszony w internecie i na plakatach.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w sprawie Dni Siedlec zapytaliśmy Ewelinę Raczyńską, naczelnik Gabinetu Prezydenta, czy czeka nas święto na pół gwizdka z powodu oszczędności realizowanych przez włodarza miasta, Andrzeja Sitnika.
- Planowanie wydatków na tegoroczne Dni Siedlec było bardzo skrupulatnie omawiane z panem prezydentem i analizowane przez nas. W porównaniu z poprzednimi latami odczułam zaciskanie pasa. W tym roku Gabinet Prezydenta zamknął budżet tej imprezy w kwocie 70 tys. zł. Plan środków na obchody był zmniejszony o 60 tys. zł w porównaniu z zeszłym rokiem - odpowiedziała pani naczelnik.
Jak dodała, jeśli chodzi o obchody, Urząd Miasta poniesie tylko te koszty, które musi. Przedstawiciele ośrodków kultury - Maciej Woszczyński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Jarosław Skrobecki z Centrum Kultury i Sztuki - potwierdzili, że i te placówki musiały zaciskać pasa, planując Dni Siedlec 2019. Służyło temu głównie pozyskiwanie kilku źródeł finansowania - poza środkami miejskimi także od sponsorów czy grantów.
Ewelina Raczyńska poinformowała też, że miasto uzyskało w tym roku na organizację Dni Siedlec wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
- To może nie ogromny, ale znaczny zastrzyk. Pomógł nam rozwiązać kwestię tego, czy wystąpią 3 gwiazdy, czy tylko 2. Myślę, że to ma znaczenie dla mieszkańców. bardzo walczyliśmy, by w ramach środków, którymi dysponujemy, zaprezentować wydarzenie na możliwie najwyższym poziomie - dodała.
Gwiazdami największego koncertu tegorocznych Dni Siedlec, który odbędzie się w sobotę, 7 września, o godz. 19.00 na terenach zielonych przy amfiteatrze, będą: Marcin Sójka, Michał Szpak i Piotr Cugowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE