Reklama

Dbają o uczniów Rolnika

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Siedlce

Dbają o uczniów Rolnika - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła zawarła kolejną umowę o organizację praktycznej nauki zawodu.

We wtorek Leszek Rozbicki, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach, podpisał umowę z firmą Carsed Volkswagen Siedlce dotyczącą prowadzenia praktycznej nauki zawodu dla uczniów z siedleckiego „Rolnika”. Dzięki temu młodzież ucząca się w nowo utworzonym zawodzie technik transportu drogowego będzie mogła odbywać zajęcia praktyczne w nowoczesnym i świetnie wyposażonym warsztacie samochodowym.
Umowę w imieniu Carsedu podpisał członek zarządu Krzysztof Lipiński, któremu towarzyszyli pozostali członkowie zarządu, Tadeusz Rybałtowski i Jerzy Chełstowski.
Obecny był także prezydent Siedlec Andrzej Sitnik. Wyraził on wdzięczność dla firmy za umożliwienie zdobywania wiedzy i umiejętności przez uczniów ZSP nr 4.
- Być może będą to potencjalni pracownicy po ukończeniu szkoły - zauważył.
Jak się okazuje, podobną umowę 1 października podpisano z firmą Ata Car dla zawodu kierowca mechanik oraz siedlecką Brofakturą dla zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach już od kilku lat zabiega o pozyskanie nowych i dobrze prosperujących na rynku pracy partnerów, gdzie uczniowie mogą zdobywać umiejętności praktyczne i utrwalać wiedzę, a po zakończeniu nauki znaleźć pracę w zakładzie, który już znają i dobrze w nim funkcjonują. W gronie partnerów siedleckiego „Rolnika” są m.in.: Mostostal Siedlce i Polimex Mostostal, Drosed, Wierzejki, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach, Valmont, Dworskie Smaki i Cemhurt. Od 9 lat uczniowie wszystkich klas technicznych wyjeżdżają na staże zagraniczne do Włoch i Portugalii, gdzie także doskonalą swoje umiejętności praktyczne.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE