Reklama

Czy miasto zajmie się Twoją ulicą?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Siedlce

Czy miasto zajmie się Twoją ulicą? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik odpowiada na pytania czytelników siedlcesiedzieje.pl.

- Nasi czytelnicy narzekają, że „mamy najgorsze drogi w mazowieckim” i dodają: „Kiedy zostaną wyremontowane drogi w Siedlcach?”.
- Zrobię wszystko, by w ciągu najbliższych pięciu lat doprowadzić do remontu jak największej liczby ulic w mieście. Wiemy, że jest ogromne zapotrzebowanie mieszkańców. Sam też to widzę, kiedy jeżdżę po Siedlcach. Co kilka tygodni analizuję też sytuację dróg z naczelnikami Urzędu Miasta i podejmuję decyzję o pracach tam, gdzie potrzeba natychmiastowej reakcji.

- A oto konkretne bolączki naszych czytelników. Pierwsza: „Co z chodnikiem na ulicy Domanickiej?”.
- Zostanie wykonany w tym roku. 24 lipca b.r. zostało opublikowane ogłoszenie o udzieleniu zamówienia na roboty budowlane firmie wyłonionej w drodze przetargu. Wkrótce firma rozpocznie prace.

- „Co ze ścieżką rowerową nad Zalewem”?
- Jest obecnie wykonywana ścieżka rowerowa i chodnik przy ulicy Plażowej.

- „Czy miasto jest obojętne na bezpieczeństwo mieszkańców ul. Sabiny Artych?”
- Zwracam dużą uwagę na bezpieczeństwo mieszkańców, a tego typu ulice będą budowane w miarę możliwości finansowych Miasta Siedlce.

- Co z bohaterką piosenki rapowej młodego siedlczanina Macieja Belowskiego, który w czerwcu śpiewał: „Gdzie jest droga na ulicy Polnej”?
- Gratuluję autorowi pomysłu. Modernizacja Polnej, jak dziesiątek innych ulic, zależy od możliwości budżetowych miasta. Jeśli pojawią się środki wojewody, będziemy o nie aplikować. Na razie ulica jest na bieżąco wyrównywana.

- „Czy trzeba będzie czekać następnych kilkadziesiąt lat, by poprawić drugą część ul. Kilińskiego?”
- Jestem zwolennikiem przeprowadzania gruntownych remontów ulic, a nie łatania dziur. W miarę możliwości finansowych będą remontowane kolejne odcinki ulicy Kilińskiego.

- „Kiedy zadba się o ul. Floriańską i Cmentarną?”
- Ciągle wracamy do punktu wyjścia, czyli środków finansowych. Jestem zainteresowany, aby jak najwięcej ulic zostało wyremontowanych, w tym również ul. Floriańska i Cmentarna.

- „A co z pomysłem na deptak między Pułaskiego a Sienkiewicza na tyłach kamienic?”.
- Jest stworzony „Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru zawartego pomiędzy ulicami: Pułaskiego, Floriańską, Sienkiewicza i Kilińskiego”. Opublikowany na stronie Miasta do wglądu zainteresowanych. Osoba, która zadała to pytanie, może sprawdzić na mapie, czy teren, o który pyta, może być przeznaczony na deptak, czy może na drogę, budownictwo itp. Natomiast nie jest mi wiadome, żeby ktokolwiek z mieszkańców zgłaszał pomysł zbudowania deptaka w tamtym rejonie.

- A czy miasto zamierza zamontować parkometry na Sienkiewicza, Kilińskiego i Pułaskiego albo chociaż uruchomić tam strefy płatnego parkowania?
- Dyskutujemy o tym, ale naczelnicy wskazują, że rozszerzenie strefy zawsze staje się problemem dla osób, które mieszkają przy danej ulicy i parkują tam własne auta. Z tego względu nie planuję dziś takiego rozwiązania. Ale cały czas analizujemy problem. Jeśli pojawi się konieczność rozszerzenia strefy, będę otwarty na wszelkie propozycje.

- Dostaje się też Panu za oświetlenie w mieście. Internauci piszą, że to „kompletna porażka”, bo na Kaczorowskiego i Kaczyńskiego świeci się nocą co trzecia latarnia.
- Z informacji, które uzyskałem z Wydziału Dróg, wynika, że ten system działa od wielu lat, tak został zaprojektowany i wykonany. Po godzinie 22. gasną dwie latarnie, a trzecia z rzędu świeci. Natomiast wszelkie zgłaszane awarie miejskiego oświetlenia są usuwane na bieżąco.

- Mieszkańcy doradzają też montaż latarni LED-owych.
- Rozważaliśmy takie rozwiązanie, ale wiąże się ono ze sporymi wydatkami. Jednak wszędzie tam, gdzie wykonujemy remonty, przechodzimy na oświetlenie LED-owe. Prowadzimy także działania zmierzające do wyłonienia firmy, która wykonałaby wymianę lamp w naszym mieście na LED-owe, różnica w opłacie za energię elektryczną mogłaby pokryć koszt wymiany.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE