Reklama

Czy coś złego dzieje się w Gabinecie Weterynaryjnym „Piesio i Krówka Paweł Prokopowicz”

Opublikowano:
Autor:

Czy coś złego dzieje się w Gabinecie Weterynaryjnym  „Piesio i Krówka Paweł Prokopowicz” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Media pisały o odchodach w psich miskach, małych klatkach i spacerach raz w tygodniu. Sprawę nagłośniła Fundacja Zwierzęca Polana

Z ogromnym niepokojem odebraliśmy informacje, które dotarły do nas 17 lutego jakoby działo się coś złego ze zwierzętami odłowionymi na terenie Miasta Siedlce a przebywającymi pod opieką osób z Gabinetu Weterynaryjnego „Piesio i Krówka Paweł Prokopowicz” w Siedlcach. Niezwłoczne podjęliśmy działania zmierzające do wyjaśnienia sprawy. 


Wydział Gospodarki Komunalnej, który jako komórka organizacyjna Urzędu Miasta Siedlce realizuje zadania m.in. z zakresu zapobiegania bezdomności zwierząt i opieki nad zwierzętami otrzymał polecenie wszczęcia czynności kontrolujących w podmiocie, który zgodnie z udzielonym zamówieniem publicznym wykonuje usługę odławiania zwierząt bezdomnych i wolno żyjących (dzikich) z terenu Miasta Siedlce, opieki weterynaryjnej nad odłowionymi zwierzętami i wolno żyjącymi kotami w 2020 roku. W dniu 20.02.2020 roku w ww. podmiocie takie czynności sprawdzające zostały przeprowadzone. Stan klatek dla psów, wynikający z otrzymanych zdjęć, na których widać zwierzęce nieczystości się nie potwierdził. Klatki były czyste, zwierzęta miały jedzenie i wodę, a same pieski bardzo radosne i przyjazne, bez oznak zaniedbania. Wykonano także dokumentację fotograficzną.

Prezydent Miasta Siedlce w dniu 19 lutego 2020 roku zwrócił się na piśmie do Pana Pawła Prokopowicza o ustosunkowanie się do zarzutów sprawowania niewłaściwej opieki nad odłowionymi zwierzętami oraz złożenia stosownych wyjaśnień.

Zanim jednak zdążyliśmy uzyskać odpowiedzi w mediach społecznościowych ukazały się zdjęcia wraz z informacją o rzekomym znęcaniu się nad zwierzętami.

Zależy nam bardzo, aby sprawa została jak najszybciej wyjaśniona i dołożymy starań, aby tak się stało. O postępach w sprawie będziemy informować na bieżąco, bo los zwierząt bezdomnych
i dziko żyjących na terenie Miasta Siedlce nie jest nam obojętny.

W celu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości w dniu dzisiejszym tj. 21.02.2020 r. odbędzie się spotkanie z mediami, przedstawicielami Wydziału Gospodarki Komunalnej, Prezydentem Miasta Siedlce a przede wszystkim osobami reprezentującymi Gabinet Weterynaryjny „Piesio i Krówka Paweł Prokopowicz”, na którym zostaną udzielone odpowiedzi na wszelkie nasuwające się pytania.

 

Z poważaniem

Aneta Krajewska
Rzecznik Prezydenta Miasta Siedlce

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE