Reklama

Reklama

Caritas przygotowuje wolontariuszy. Warsztaty dla młodych

Opublikowano: śr, 31 lip 2019 08:17
Autor: | Zdjęcie: Żanetta Kowalczuk

Caritas przygotowuje wolontariuszy. Warsztaty dla młodych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedlecka Caritas uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Czas na młodzież 2019”.

Reklama

Skierowana do osób w wieku 15-29 lat akcja ruszyła w czerwcu. Zakłada ona podniesienie poziomu kompetencji społecznych ludzi młodych, obecnych lub potencjalnych wolontariuszy Caritas, a co za tym idzie - zwiększenie ich zaangażowania w Szkolnych Kołach Caritas, Akademickich Kołach Caritas oraz Centrach Wolontariatu. Chodzi też o zwiększenie ich szanse na rynku pracy. Diecezja siedlecka bierze w nim udział jako pierwsza.

Projekt będzie trwał 24 miesiące. W tym czasie wsparciem zostanie objętych 1000 osób, w tym 400 z niepełnosprawnościami. Każdy uczestnik będzie objęty projektem przez 10 miesięcy, podczas weźmie udział w warsztatach kompetencyjnych. Tematyka warsztatów obejmuje m.in.: warsztaty liderskie, zarządzanie projektami społecznymi, pozyskiwanie środków na działalność społeczną i efektywne korzystanie z czasu. Następnie każdy z uczestników weźmie udział w kursie kwalifikacyjnym (np. wychowawca placówki wypoczynku, kurs pierwszej pomocy, kurs ratownictwa wodnego, kurs instruktora turystyki kajakowej, itp.).

Największym wyzwaniem dla uczestników będzie realizacja własnego projektu społecznego w 4-osobowej grupie. Uczestnicy będą tworzyć wnioski projektowe i ubiegać się o dofinansowanie projektu w kwocie 1600 zł, a następnie realizować oraz rozliczać projekt. Każdy z uczestników odbędzie również staż wolontaryjny (50 godzin) w dowolnej placówce prowadzonej przez Caritas. Pod koniec udziału w projekcie uczestnicy będą mogli spotkać się z uczestnikami z innych diecezji, aby wymienić się doświadczeniami.

- W naszej diecezji grupy wolontariuszy ruszyły już w Białej Podlaskiej i Żelechowie. Kolejne zaczną projekt we wrześniu w Parczewie, Siedlcach, Dęblinie i Włodawie. Planujemy też stworzenie grupy z mniejszych miejscowości. Dla wielu naszych działających wolontariuszy to duża szansa na rozwój i podniesienie swoich kwalifikacji - mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej informacji o projekcie i jego realizacji pod numerem telefonu 512-936-068.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.