Reklama

Caritas: kup świecę i pomóż

Opublikowano: śr, 27 lis 2019 05:43
Autor: | Zdjęcie: Caritas Polska

Caritas: kup świecę i pomóż - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Włączmy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Caritas Diecezji Siedleckiej już po raz 26. współorganizuje akcję łączącą zapalanie świec z chęcią pomagania najmłodszym. Jak mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor CDS, świeca, która zapłonie na wigilijnym stole, jest symbolem solidarności z biednymi.
W tym roku organizacja zakupiła 74.740 świec, które można nabyć w kościołach diecezji siedleckiej. Ich cena jest zależna od wielkości i wynosi kolejno: 7zł, 13zł i 20zł.
- Dochód z dystrybucji świec przeznaczymy na utrzymanie 3 świetlic dla dzieci, wsparcie kolonii letnich „Wakacyjna Akcja Caritas” oraz po raz pierwszy powstanie Domu Samotnej Matki w Milanowie - wylicza ks. Bieńkowski. i dodaje, że budynek, który już istnieje, potrzebuje remontu i adaptacji do obowiązujących standardów.
Organizacja, wzorem lat ubiegłych, przekaże 10 gr z każdej świecy do Caritas Polska na pomoc dla dzieci w pogrążonej kryzysem humanitarnym Wenezueli. Skorzystają również parafie – na ich działania charytatywne pozostanie 0,50zł, 1zł i 2zł z poszczególnych świec.
Każdy może dołączyć się do akcji również poprzez przekazanie środków pieniężnych na konto Caritas Diecezji Siedleckiej 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem: „Świeca”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE